Dienas ziņas

Atzīmē Afganistānas kara beigu 30. gadadienu

Dienas ziņas

Cēsīs no makulatūras ražo ekovati

Medumu marionešu teātris – vienīgais Latgalē

Medumu Marionešu teātris – vienīgais Latgalē

Medumu pamatskolā šobrīd darbojas Latgalē vienīgais marionešu teātris. Tas izveidots 2000. gadā un regulāri gūst panākumus dažādos valsts mēroga  leļļu teātra festivālos. Teātrī darbojas desmit skolnieces, savukārt izrādēm idejas domā un lelles šuj mūzikas skolotāja. Arī viņa pati absolvējusi Medumu pamatskolu un lēmusi par labu darbam savā dzimtajā pusē lauku skolā.

Medumu pamatskolas Marionešu teātra mēģinājumā aktieri nav redzami un atrodas ar liela aizslietņa. Teātris Daugavpils novadā darbojas jau aptuveni 20 gadus, un to laikā tapušas jau vairāk nekā desmit izrādes, sākot ar tautas pasakām līdz pat etno festivālam un Eirovīzijai. Kopumā skolā šobrīd atrodas 100 dažādas lelles, ko darinājusi pati teātra vadītāja – mūzikas skolotāja Nataļja Ogurcova.

Tā kā marionešu teātris ir smagākais leļļu teātra žanrs, jaunai izrādei meitenes gatavajos un precīzas kustības apgūst pusgada vai pat visa gada garumā. Tas arī visdrīzāk ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc aizvien tikai Medumos atrodas vienīgais šāda veida teātris Latgales reģionā.

Medumu pamatskolas skolniece Jūlija stāsta, ka teātrī jāprot un jāzina, kur atrodas katrs diegs, lai tos nesajauktu un iemācītos pareizi turēt lelli. Trenēties tam vajagot pat mēnesi. Marionešu teātris regulāri ar panākumiem atgriežas no dažādiem leļļu teātra festivāliem visā Latvijā, kur viena no veiksmes atslēgām ir tas, ka konkurentiem tuvākas ir cita – vieglāka žanra izrādes.

Šobrīd Medumu pamatskolas Marionešu teātris gatavojas braucienam uz leļļu teātru festivālu Valmierā. Pirms kāda laika skolā darbojās pat divas teātra grupas vienlaikus, patlaban tās ir desmit meitenes no kopumā 50 visas skolas audzēkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti