Medniekus Liepājas pusē pieķer svina munīcijas izmantošanā

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD) šonedēļ pārbaudes laikā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Liepājas pusē pieķēruši vairākus medniekus, kuri pīļu medīšanai lietoja svina munīciju un pusautomātiskos ieročus.

DAP informēja, ka viens no pārkāpumiem konstatēts dabas liegumā "Dunika" Rucavas novadā – mednieks bija nomedījis četras sējas zosis, izmantojot mākslīgu gaismas avotu un pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju. Vēl divi pārkāpumi konstatēti dabas liegumā "Liepājas ezers" Grobiņas novadā – arī tur tika medīti ūdensputni, izmantojot pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju.

Pārvaldē norādīja, ka svina munīcija putnu medībās ir aizliegta lielākajā daļā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, kā arī kopumā Eiropas Savienība mudina pāriet uz bezsvina munīciju.

Svina munīcija nonāk dabā un uzkrājas, kā rezultātā tā nokļūst dzīvniekos un putnos, un ir iemesls to bojāejai. Visvairāk svina munīcijas dabā nonāk tieši putnu medību laikā.

"Medības izmantojot mākslīgu gaismas avotu uzskatāmas par īpaši neētiskām, jo dzīvnieks ar gaismu tiek apžilbināts un uz brīdi zaudē orientēšanās spējas, kā rezultātā vieglāk nomedījams," stāstīja DAP Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ierosināti administratīvo pārkāpuma procesi un par katru  pārkāpumu tiks piemērots sods atbilstoši Administratīvās atbildības likumam.

Par medīšanu, izmantojot aizliegtus medību līdzekļus un rīkus, VMD var piemērot naudas sodu no astoņām līdz 100 naudas soda vienībām jeb līdz 500 eiro, nosakot medību tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku līdz vienam gadam.

Medību likums aizliedz izmantot mākslīgos gaismas avotus ūdensputnu medībās, kā arī nav ļauts lietot nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu. Tāpat likums liedz izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, skaidroja DAP.

Par svina munīcijas lietošanu ūdensputnu medībās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās DAP var piemērot  naudas sodu no 6 līdz 200 naudas soda vienībām jeb no 30 līdz 1000 eiro.

Intervija ar DAP ekspertu Vilni Skuju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

DAP Dabas aizsardzības daļas vecākais eksperts Vilnis Skuja intervijā Latvijas Radio atzina, ka daļa mednieku nepieņem jauno aizliegumu, aizbildinoties, ka citu metālu munīcija neesot gana smaga un nelido tik tālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt