Dienas ziņas

Starts veselības finansēšanas likumam

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mednieku sporta spēles kļūst arvien populārākas

Mednieku sporta spēles Latgalē kļūst arvien populārākas

Vērienīgākās mednieku sporta spēles Latgalē ik gadu notiek ziemā, Dagdas pusē, kur tā ir jau pirms pieciem gadiem iedibināta tradīcija. Taču pērn mednieku sacensības pirmo reizi tika rīkotas Aglonas novada Grāveru pagastā. Tā kā šīs spēles aizvadītas ar daudziem spilgtiem momentiem un pozitīvām emocijām, Grāveru pagasts izlēma uzņemt medniekus pie sevis arī šogad, pamazām sākot iedibināt vēl vienu mednieku sporta spēļu tradīciju Latgalē.

Grāveru pagastā mednieku sporta spēles norisinājās otro reizi. Pērn ideja par spēļu nepieciešamību radās, jo katram Aglonas pagastam ir kādi savi īpašie svētki, kas atklāj pagasta būtību. Grāveru pagastā šāda tradīcija līdz šim nebija bijusi.

"Mums tāda bija doma, mēs parunājām ar mednieku kolektīvu, un atradām atbalstu, un tad mēs pagājušogad sākām rīkot tādas sacensības," stāstīja Grāveru pagasta sporta organizatore Ināra Paļenkova.

Šogad pasākumu apmeklēja daudz lielāks cilvēku skaits, liela daļa no kuriem bija līdzjutēji, jo pašās sacensībās startēja vien četri cilvēki no katra pārstāvētā mednieku kolektīva. Paši dalībnieki atklāj, ka iešana medībās pārmantota no ģimenes, tādēļ ir svarīgi šo tradīciju saglabāt.

"Tas jau ir no bērnības nācis līdzi, tas ir visa mūsu dzīve, tā varētu teikt. Tēvs ir bijis mednieks, vectēvs, nu tā visa mūsu paaudze ir gājusi, tāpēc mēs arī esam mednieki," atzina Izvaltas mednieku kolektīva biedrs Aivars.

"Speciāli nopirku bisi, lai varētu piedalīties sporta spēlēs. Atmosfēra forša, kad ar savējiem var satikties," piebilda mednieku kolektīva “Samba” biedrs Dzintars.

Trase šogad vijās pa mežiem un krūmiem, bija jāskalda arī malka, un, protams, – visprecīzāk jātrāpa mērķī. Pasākuma noslēgumā mednieki mielojās ar stirnas gaļas zupu, kūpinātiem asariem un pēc austrumu tradīcijām ceptu meža gaļas šašliku.

Šogad uzvaras laurus sacensībās plūca mednieku biedrība “Priežmale”, atstājot aiz sevis Izvaltas-Šķeltovas un Aglonas pagasta mednieku kolektīvu “Samba”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti