Dienas ziņas

Luhanskā ofensīva jau sākusies

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Mednieku sporta spēlēm – desmitā jubileja

Mednieku sporta spēlēm Krāslavā – desmitā jubileja

Naža asuma pārbaude, kalna pārvarēšana ar virvi un slaloms – tās ir tikai dažas no disciplīnām tradicionālajās mednieku sporta spēlēs. Pēc divu pandēmijas gadu pārtraukuma pulcējot kopā mednieku kolektīvu komandas no visa Krāslavas novada un tā apkārtnes, nosvinēta pasākuma desmitā jubileja. Turklāt svētkos varēja nogaršot arī pašu mednieku gatavotās zupas. To receptes pavāri gan neatklāj un uzsver, ka tas ir īpašs katra kolektīva noslēpums.

Ekipējumā – bises, naži un virve, rokās – simboliski karogi, un mednieki ir entuziasma pilni! Tādas ir 11 Krāslavas un  kaimiņu novadu mednieku kolektīvu komandas, kas gatavojas startam 10. mednieku sporta spēlēs.

"Mums ir astoņi posmi. Sākot ar šķēršļu pārvarēšanu, slēpes, mežacūkas izvilkšana, malkas iegāde," pasākuma norisi ieskicē Mednieku sporta spēļu organizators no Konstantinovas Ivars Kekers.

Sporta spēles šogad norit Konstantinovas pagasta "Lielmežu" karjerā, kur "Mednieku biatlona" trasē katra komanda trīs cilvēku sastāvā pārvar arī augstus kalnus, novērtē medību nažu asumu, gan arī pārbauda savu precizitāti.

Medību kolektīva pārstāvis Arvīds no Asūnes stāsta: "Bija ļoti labi! Trase tāda ātra, samērā pagrūta, paskriet ir ko, bet, kā jau jebkuram medniekam, ja sirds velk, ja veselība ir, tad labprāt piedalāmies, labprāt skrienam!"

"Trase interesanta, daudz jaunu visādu šķēršļu. Vienīgais grūtības sagādāja – šaušana," atzīst Sandis no Izvaltas.

Daudzi no uzrunātajiem medniekiem uzsver, ka aizrautību un cieņu pret medībām mantojuši jau no paaudzes paaudzē.

"Jau no mazām dienām mežā esmu! Mums ir ļoti, ļoti attīstītas tās vilku medības ziemā, kad lencam pēdas. Pieredzējis mednieks, azartisks mednieks, medījam," pauž Kekers.

Savukārt to, kā medījumus pagatavot ēdienos, meistarklasēs demonstrēja katra kolektīva pavāri, kas arī sacentās gardākās zupas izveidē.

Mednieku sporta spēles
Mednieku sporta spēles

"Mežacūciņa, tālāk es saku – tas viss ir mūsu noslēpums, nevar jau stāstīt tālāk katram kolektīvam. Vārās visi kauliņi un tālāk te viss būs, būs," saka Māris no Konstantinovas pagasta.

Stāvot pie zupas katla, Andrupenes mednieku kolektīva pārstāvis Genādijs rāda : "Šeit gatavojas brieža teļa gaļa, un šī ir no mežacūciņas.

Mednieku sporta spēles
Mednieku sporta spēles

Gatavojam pēc tradicionālām receptēm un jau ne pirmo reizi. Līdz šim divas reizes 1. vieta bija."

Viena no galvenajām mednieku sporta spēļu idejām ir popularizēt medniecību sabiedrībā, tāpēc svētku laikā dažādos konkursos piedalīties var arī komandu līdzjutēji, bērni un jaunieši.

Stefans no Pušas atzīst: "Baigi labi, un

mums bērni jau iet par dzinējiem un piedalās, visu šo redz un nākotnē izaugs labi mednieki!"

Mednieku sporta spēlēs par laureātiem kļuva šī gada organizatori – komanda no mednieku biedrības "Konstantinova", savukārt nākamgad šķēršļu trasi veidos un sacensības rīkos Skaistas mednieku kolektīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti