Pēcpusdiena

Deputāti interesējas par Latvijas sportistu gatavību Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Pēcpusdiena

Valsts kontrole: "Rīgas mežu" iesaiste zāģmateriālu ražošanā kropļo konkurenci

Aizsardzības ministrija paraksta vienošanos ar medniekiem

Mednieki un Aizsardzības ministrija vienojas par sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība parakstījusi vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā.

Vienošanos par mednieku piesaistīšanu valsts bruņoto spēku funkciju izpildei 20.decembrī parakstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība) un Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Bergmanis atzinīgi vērtēja, ka iniciatīva par sadarbību ir no mednieku puses. Abas puses redz sadarbības iespējas trīs virzienos. Pirmkārt, šaušanas bāzes ir gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), gan medniekiem, un tās varētu savstarpēji izmantot. Otrkārt, mednieki vēlas apgūt militārās zināšanas. Kā arī sadarbība varētu būt darbā ar jauniešiem un Jaunsardzi.

Parakstītā vienošanās būs sadarbības pamats, bet katru gadu taps plāns ar konkrētiem uzdevumiem. Kā pirmo no tiem ministrs minēja apmācību kursu, ko brīvprātīgi varētu iziet mednieki.

Tikmēr Baumanis skaidroja, ka Mednieku savienība nākusi ar šādu iniciatīvu praktisku lietu dēļ. Proti, šaušana jāmāk gan armijā, gan Zemessardzē, gan medniekiem.

Otrkārt, būtisks ir darbs ar jauniešiem un pēctecība. Baumanis pauda bažas, ka pēc desmit gadiem Latvijā nebūs cilvēku, kas medī. Tāpēc mednieki raugās Jaunsardzes virzienā, jo šie jaunieši jau ir izrādījuši interesi gan par militāro jomu, gan iešanu dabā.

Tāpat Mednieku savienības vadītājs pastāstīja, ka jau pašlaik daļa mednieku ir Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Zemessardzē. Arī daudzi ir patriotiski noskaņoti, lojāli valstij un uzskata, ka būtu jāpalīdz valstij ārkārtas situācijā. Tāpēc NBS varētu nodrošināt militārās apmācības cilvēkiem, kuri brīvprātīgi izrādīs šādu vēlmi.

Viņš lēsa, ka apmācības varētu sākt nākamgad, un,

ja vien būs pietiekama instruktoru kapacitāte, pirmajā gadā tie būtu simtiem mednieku, kas būtu gatavi šādās apmācībās piedalīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti