Mednieki: Pīļu medību sezonas atklāšana ir kā svētki

Tie ir kā svētki, kad pēc ilgāka laika mednieki atkal satiekas – tā par pīļu medību sezonas atklāšanu saka mednieki. Sezona sākās sestdien, 12.augustā četros pēcpusdienā. Šim brīdim vīri gatavojas jau laikus: pārskata savu aprīkojumu un uzlabo šaušanas prasmes. Tās ir vienas no azartiskākajām medībām, jo pārspēt putnus veiklībā nav viegli.

Tas nozīmē, ka plkst. 16 pēcpusdienā, un visā Latvijā sākas ūdensputnu medību sezona. Mednieku kolektīva "Skrunda" mednieki lielākoties pulcējušies Skrundas dīķu apkaimē. Sezonas atklāšana medniekiem ir tradicionāls un gaidīts pasākums. "Tie ir kā svētki: pamedīt pīles! Visi satiekas - tā ir pirmā lielā kopā sanākšana," stāsta mednieks Aivars Rumpis.

Šķiet, ka ar vēl lielāku nepacietību medības gaidījusi Brenda – vācu asspalvainais putnu suns. Viņai pamatīga darba diena, jo nomedītās pīles no ūdens vai meldriem jāpalīdz dabūt ne tikai saimiekam. "Suns ir 50% veiksmes pīļu sezonā. Medījums tiek atrasts 100%," norāda mednieku kolektīva "Skrunda" valdes priekšsēdētājs Uldis Rumpis.

Savukārt Kristaps Herings ir viesmednieks no Remtes. Viņš uz medībām atbraucis kopā ar savu dēlu Gustavu. Kristaps atzīst, ka sezonas atklāšanai gatavojies īpaši. "Jau divas nedēļas kārto manto," viņš saka par puiku, kurš mantas katru vakaru tomēr pārkārto. "Ikdienā braucu uz stendu šaut uz "šķīvīšiem". Tā ir gatavošanās," saka Herings.

Šogad pīļu medību sezona ir no 12. augusta līdz 14.septembrim trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15.septembra līdz 30.novembrim katru dienu. Medīt drīkst tikai atļautās putnu sugas, tāpat aizliegts izmantot svinu saturošus šāviņus. Katram medniekam jādod atskaite, cik un kādi puti nomedīti. Pagājušajā sezonā mednieki kopā nomedīja 17 000 ūdensputnu, no tiem – 14 000 meža pīļu.

Saistītie raksti
3 komentāri
Anonīms lietotājs 17769
Laikā, kad lielākā daļa pasaules iedzīvotāju pārtiku vienkārši nopērk veikalā, ērti ignorējot tās iegūšanas realitāti, tiešām ir šokējoši, ka kāds uzdrošinās to visu darīt savām rokām! Lai pirmo akmeni met tas, kurš ikdienā neēd nevienu putnu un dzīvnieku izcelsmes produktu, nevalkā un nelieto ādas izstrādājumus!!!
Anonīms lietotājs 18534
Tiešām, vai tad tie ir normāli cilvēki, kā var priecāties par slepkavību, nozēlojami. Tik patīkami barot pie upes pīles un gulbjus, skatīties uz šiem skaistiem dabas resursiem un nu nāk slepkavu bars darīt asiņainas darbības. Gribas novēlēt viņiem lai viss viņiem atgriežas atpakaļ.
Daina Stabulniece
Slepkavības svētki.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti