Mediķu organizācijas lūdz sabiedrību piedot valdībai par dažiem nepārdomātiem lēmumiem

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) kopā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju atklātā vēstulē lūgusi Latvijas sabiedrībai piedot valdībai, kura, nosakot Covid-19 ierobežojumus, satraukumā pieņem “dažu labu” nepārdomātu lēmumu.

LĀB ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju uzrunājusi valsts sabiedrību saistībā ar Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtas situāciju veselības aprūpē

Vēstulē LĀB atzina, ka Latvijas sabiedrībai ir kopumā laba veselības izglītotība un veselībpratība. Iedzīvotājiem izteikta pateicība par izpratni, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, sociālo kontaktu ierobežošanu, fizisko distancēšanos, apzinīgu roku un elpošanas orgānu higiēnu, mutes un deguna aizsegu, kā arī lietotnes „Apturi Covid“ lietošanu.

Vienlaikus vēstulē norādīts, ka pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās sekas labāk palīdzēs, ja stiprāki un pacietīgāki būs mūsu vājākie “ķēdes posmi”, proti,

cilvēki ar nepietiekamu veselībpratību, sazvērestības teoriju piekritēji vai maldu ziņu izplatītāji, kas tīko pēc lētas uzmanības. 

Tāpat biedrība aicina ticēt ārstiem, jo tieši ārsti katru dienu uzzina ko jaunu par Covid-19 vīrusu. Iedzīvotāji arī aicināti uzticēties ārstiem un nesagrozīt stāstīto par savu veselību, norādot, ka sīkai detaļu noklusēšanai var būt neparedzami smagas sekas. 

LĀB vēstulē lūgusi sabiedrību piedot valdībai, kura, Covid-19 izplatības mazināšanai nosakot ierobežojumus, labu nodomu vadīta, satraukumā un steigā pieņem dažu nepārdomātu lēmumu.

Veselības aprūpes nozarē noteiktais ārkārtas stāvoklis nozīmē papildu pienākumus medicīnas darbiniekiem, milzīgu papildu gan fizisku, gan emocionālu slodzi, papildu darbu brīvdienās, papildu negulētas naktis, atceltus atvaļinājumus, augstu risku paša darbinieka un tuvinieku veselībai, minēts vēstulē. Tādēļ biedrība aicinājusi cilvēkus svētku laiku pavadīt ģimenes lokā, nevis drūzmēties veikalos un ballītēs vai lielīties ar maldu ziņām. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt