Mediķu arodbiedrības līderis: Nākamais veselības ministrs bez naudas būs bezpalīdzīgs

Vecā koalīcija – „Vienotība”, Nacionālā apvienība un Zaļo un Zemnieku savienība, kas gatavojas veidot arī nākamo valdību, nesolīja būtisku finansējuma palielinājumu veselības nozarei, līdz ar to jebkurš, kas ieņems veselības ministra amatu, bez finansējuma būs bezpalīdzīgs, Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” atzina mediķu arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris. 

Viņš sacīja, ka neviena no partijām nekāro uzņemties atbildību par veselības aprūpes nozari, jo neviena no partijām nesolīja palielināt finansējumu nozarei, līdz ar to nebūs resursu, lai uzlabotu situāciju veselības aprūpē. 

Arodbiedrības līderis arī sarkastiski nomierināja nākamo ministru, sakot, ka liela daļa vēlētāju „nobalsoja par stabilitāti, par stabili lieliem pacientu līdzmaksājumiem, stabili garām rindām”, tāpēc jaunajam ministram „nevajadzētu baidīties, droši uz priekšu”.

Keris arī atzinis, ka publiski izskanējušais iespējamais veselības ministra amata kandidāts, bijušais Bērnu slimnīcas vadītājs Dzintars Mozgis (Nacionālā apvienība) varētu būt labs kandidāts, jo viņam ir lielāka organizatoriskā darba pieredze veselības aprūpē.

Taču bez būtiskām valsts investīcijām nozarē situāciju uzlabot nebūs iespējams, tāpēc, lai arī ko jaunais ministrs neplānotu, koalīcijas attieksme pret nozari darbos, nevis vārdos, ir skaidra, un ministrs būs bezpalīdzīgs bez finansiālā atbalsta, pauda Keris.

Viņš arī atgādināja par katastrofāli zemām mediķu algām, kuru dēļ pieredzējušie ārsti aizbrauc, un drīz vien nebūs ārstu, kas sniegs pakalpojumus.

Jau ziņots, ka vecā koalīcija trešdien nevienojās par amatu sadalījumu valdībā, tāpēc sarunas turpinās piektdien, bet ir zināms, ka Veselības ministrijas vadību piedāvāts uzņemties Nacionālajai apvienībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti