Pēcpusdiena

Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas domes komiteja nelemj par veloceliņu ierīkošanu

Pēcpusdiena

Žurnāls "Ir": Askoldu Kļaviņu par sākto kriminālprocesu brīdinājis Indulis Emsis

Arodbiedrība nevēlas mazināt reģionos diennakts "ātrās palīdzības" brigāžu skaitu

Mediķu arodbiedrība prasa nemazināt «ātrās palīdzības» diennakts brigādes reģionos

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome nolēmusi sākt kolektīvo interešu strīda procedūru un iesniegt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadībai strīda prasību – nemazināt NMPD Latgales, Vidzemes un Zemgales reģionos diennakts brigāžu skaitu.

Arodbiedrībā norādīja – NMPD vadības reformas izraisījušas lavīnveida efektu, kā rezultātā

neatliekamās palīdzības gaidīšana esot kļuvusi ilgāka, īpaši reģionos.

Tas esot izraisījis pastāvīgus konfliktus starp mediķiem un pacientiem, un diennakts brigāžu samazinātā skaita dēļ problēma šobrīd nav efektīvi risināma.

Kā norāda arodbiedrības priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa, plāns samazināt diennakts brigāžu skaitu par vienu vai divām brigādēm katrā reģionā saistīts ar to, ka reģionos ir mazāk izsaukumu nekā Rīgā. Tas gan varot nozīmēt, ka kāds reģions var palikt bez diennakts brigādēm vispār.

Savukārt NMPD vadītāja Liene Cipule intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidroja, ka pārmaiņas dienesta brigāžu darbā sāktas no jūnija un tās turpināsies vēl ziemā.

Vērtējot darbu pirmajos pārmaiņu mēnešos, secināts, ka NMPD operativitāte nav mazinājusies, sacīja dienesta vadītāja.

Izbraukumi uz izsaukumiem tiekot plānoti ļoti rūpīgi, lai nezaudētu operativitāti. Arī pacientu sūdzības saistībā ar izmaiņām neesot bijušas.

Brigāžu samazināšana, likvidējot pilnvērtīgu nakts maiņu, esot radījusi grūtības arī NMPD darbiniekiem.

LVSADA priekšsēdētāja vietniece Līga BāriņaRūdolfs Krieviņš

“Informācija nāca no reģioniem, ka viņi neizprot reformu būtību saistībā ar brigāžu atcelšanu, tieši nakts darbinieku, un veidojot dienas darbu līdz plkst. 22. No reģioniem NMPD arodorganizāciju vadītāji teica, ka sanāk darbiniekiem palikt un nakšņot darbavietā, tātad viņi netiek uz mājām. Un brigādes, kuras izbraukušas pie pacientiem, arī konfliktsituācijās nonākušās tieši saistībā ar to, kādēļ jāgaida tik ilgi,” skaidroja Bāriņa.

NMPD šo problēmu apzinot un meklē risinājumus, raugoties individuālos gadījumus, apliecināja dienesta vadītāja Cipule. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka NMPD nevar sākt vadāt visus darbiniekus mājās, tomēr dienestā arī nepieļaušot, ka kāds darbinieks paliek uz ielas vai netiek mājās.

LVSADA šos jautājumus ir pārrunājusi ar NMPD vadību, bet risinājums nav atrasts. Tāpēc LVSADA padome nolēmusi par kolektīvā interešu strīda procedūras sākšanu.

NMPD vadītāja uzsvēra, ka piekāpšanās jautājumā par brigāžu darba izmaiņām nav gaidāma.

KONTEKSTS:

Maijā NMPD nāca klajā ar divām iniciatīvām, kas izsaukušas plašas diskusijas. Iestāde rosina mainīt cenrādi, arī paaugstinot maksu par nepamatotiem izsaukumiem, un izskata iespēju mediķu brigādes lielajās pilsētās komplektēt no diviem ārstiem, vienam uzņemoties arī šofera darbu. Piemēram, Latgalē "ātrās palīdzības" brigādes un to skaitu reorganizēs augustā.

Tāpat ir nolemts, ka "ātrā palīdzība" turpmāk primāri varētu palīdzēt tiem cilvēkiem, kam primāri ir nepieciešama palīdzība. Arodbiedrība norādījusi, ka tas ir īslaicīgs ielāps samilzušai darbinieku trūkuma problēmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt