Panorāma

Izglītības un zinātnes ministra amatā virza Mārīti Seili

Panorāma

Prezidentam nav iebildumu par ministriem

Kā Belēvičs glābs veselības nozari?

Mediķu arodbiedrība atbalsta Belēviču kā iespējamo veselības ministru

Ilgstoši tukšo veselības ministra krēslu tātad ir gatavs ieņemt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Guntis Belēvičs, kurš tikai šodien beidzot pametis darbu uzņēmuma “Saules aptieka” valdē. Belēvičs spītīgi apgalvo, ka sarāvis visas savas saites ar farmācijas biznesu, bet tā aizkulišu zināšana ļaušot valsts kompensējamos medikamentus pacientam saņemt lētāk vai pat bez maksas. Mediķi viņam pagaidām dod zaļo gaismu, bet atgādina - Latvijas medicīnas nozarē ir hronisks naudas trūkums.

“Saules” un “Mēness” aptieku kādreizējais īpašnieks Guntis Belēvičs apgalvo, ka ar šo biznesu viņam visas attiecības ir beigušās. Tas, ka reiz viņam piederēja liels aptieku tīkls, esot pagātne un jomas pārzināšana palīdzēšot cīņā par zāļu cenām. 

„Man farmācijas bizness beidzās 2008.gadā, kad es pārdevu „Mēness aptiekas”. Dēls savu aptieku vada izcili, viņš ir mācījies Vācijā,” pauda Belēvičs. Šo izcilību apliecina arī skaitļi. Artūram Belēvičam piederošajā “Saules aptiekā” pērn bija 8,7 miljonu latu liels apgrozījums, peļņa – 700 tūkstoši latu. Cits dēla uzņēmums labi pelna, eksportējot zāles.

Par spīti ciešajām saiknēm ar farmācijas jomu Latvijas lielākā mediķu arodbiedrība Belēviča kandidatūru atbalsta.

„Es šo kandidātu gribu vērtēt pozitīvi, ir pieredze farmācijas jomā, ir idejas, kā pazemināt zāļu cenu, bet medicīna nav tikai farmācija,” saka Veselības darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris. Belēvičs sakās to saprotam. Slimnīcās un aparatūrā, arī bezjēdzīgi pirktā, pēdējos gados ir investēts pietiekami. Tagad kārta celt mediķu algas un  samazināt pacientu līdzmaksājumus.

Naudas trūkums nozarē ir milzīgs. Belēvičs rēķina, ka nākamgad vien papildus nepieciešami miljoni. „Pastāv bažas, ka vajadzīgi 100 miljoni eiro klāt. Baidos, ka neiedos pat pusi, bet es iešu un runāšu, ka veselības aprūpe ir prioritāte,” norāda Belēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti