Panorāma

Jaunā apziņošanas sistēma joprojām ieceres līmenī

Panorāma

Iesaka lietot medicīniskās maskas

Mediķiem dāvina 30 000 ziedu sirdi

Mediķiem grūtajā Covid-19 izplatības laikā dāvina 30 000 ziedu sirdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai teiktu paldies ārstiem, kuri, spītējot naida runai internetā un pat pandēmijas apšaubīšanai, paliek savā vietā un turpina cīņu par dzīvībām, pirmdien, 25. oktobrī, pie Stradiņa slimnīcas A korpusa tapa milzīga ziedu sirds. Tas ir būvniecības veikalu dāvinājums mediķiem un reizē aicinājums turēties un izturēt. 

Šiem ziediem bija jāiepriecina. Dzimšanas dienās. Vārda dienās. Atzīstoties mīlestībā. Taču stingrajā "lokdaunā" tie paliktu nenopirkti. Tādēļ uzņēmums nolēma visus grieztos ziedus nogādāt šurp.

"Dāvinām ziedus visiem! Izturību! Pašiem veselību!" vēlēja veikala "Depo" darbiniece. Viņas kolēģe Oksana piebilda: "Spēku visu to izturēt. Mēs vēlamies pateikt paldies mediķiem, ārstiem, medmāsām, sanitāriem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), studentiem, visiem, visiem, kas cenšas glābt dzīvības."

Ziedu jūrai fonā piebrauc tikpat košas NMPD brigādes. Un ved atkal jaunus un jaunus pacientus.

"Cerība, ka mēs varam būt vienoti, atmest vaļā savu egoismu un beidzot būt izpalīdzīgi. Un mīlestība ir visam pamatā! Mediķu mīlestība pret cilvēkiem palīdz viņiem strādāt pāri saviem spēkiem," sacīja veikalu tīkla “Depo” mārketinga direktors Rimants Jugans.

Ziedu sirds netop ātri. Vispirms no ķieģeļiem izliek tās karkasu. Tad ar metāla sietu veido pamatu un tikai pēc tam katru puķi novieto savā vietā, piepildot sirdi ar saturu. Tas ir milzu darbs. Atvesti 30 000 ziedu.

"Ar šo žestu mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka vakcinācija ir vienīgais saprātīgais ceļš, lai mēs izdzīvotu un sadzīvotu ar Covid-19. Mēs ticam, mīļais cilvēk, ka arī tev ir sirds. Lūdzu, vakcinējies," aicināja Jugans.

Uz brīdi atrāvušies no darba, sirds tapšanu vēro mediķi.

"Burvīgi izskatās! Saulīte spīd, ziedi, uzreiz tik labs garastāvoklis! Uzreiz ir cita iedvesma darbā,"

atzina Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Internās aprūpes māsa Jekaterina Lisovska.

Slimnīcas Covid-19 nodaļas vadītājs Kārlis Rācenis piekrita: "Tas ir ļoti jauks žests! (..) Tas atbalsts ir ļoti liels un tas lielais viedoklis ir, ka cilvēki mūs atbalsta un jūt līdzi. Pacientu skaits ik dienu palielinās. Tas ir tikai ieskrējiena sākums, mēs neesam vēl atpūtušies no iepriekšējā [uzliesmojuma] un nu ir jāturpina."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti