Mediķi iedzīvotājus aukstajā laikā aicina būt piesardzīgiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina būt piesardzīgiem aukstajā laikā un brīdina - šādos laika apstākļos īsā laika periodā var iegūt vispārēju ķermeņa atdzišanu, pastāstīja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Mediķi norāda, ka ķermeņa atdzišana var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā. To veicina nepiemērots apģērbs, ilgstošs nekustīgums ārā aukstajā laikā, tāpat arī dažādas saslimšanas – cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi, traumas. Visjutīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki.

Savukārt alkohola ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms, līdz ar to ķermenis zaudē siltumu daudz ātrāk. Alkohola reibumā cilvēks nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo, nereti iemieg uz soliņiem, ielas malās, autoostās, pagalmos, kāpņu telpās un citās vietās. Ja garāmejošie nepievērš zemē guļošajam uzmanību, laikus nesaņemot palīdzību, cilvēks var nosalt, norāda Vītola.

Mediķi atgādina, ka ķermeņa atdzišanu un apsaldējumus var gūt arī nepietiekami apkurinātās telpās. Tāpat mediķi aicina aukstajās dienās biežāk apmeklēt tuvieniekus un kaimiņus, kuri dzīvo vieni, kā arī nepaiet garām uz ielas guļošiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti