Mediķi aicina karstumu pārlaist apdomīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sākot ar svēydienu, Latviju pārņem kārtējais karstuma vilnis. Iedzīvotāji to izmanto, aktīvi atpūšoties pie ūdens un uzturoties tiešajā saulē, tāpēc atkal ir aktuāli mediķu ieteikumi. 

Mediķi brīdina, ka siltās dienas jāvada apdomīgi. Jau vakar bijis kārtējais slīkšanas gadījums Tūjā. Galvenie nelaimju iemesli parasti ir pārgalvība, sirds kaites, kā arī neuzmanība, strauji ieejot vēsā ūdenī. Atvaļinājumu laikā daudzi uzturas pie ūdens un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests arī aizvadītajā diennaktī devās uz izskaukumu, kur kāds peldētājs bija pārvērtējis savus spēkus, stāsta dienesta pārstāve Inga Vītola.

Savukārt otra mediķu rūpe šajās dienās ir daudzie karstuma dūrieni. Atkal iestājoties karstajam laikam, kas turpināsies arī nākamnedēļ, iedzīvotājiem pastiprināti jāuzmana sava veselība un jārūpējas par drošību.

Uzturoties karstumā vai darot kādus zemes darbus dārzā, pastiprināti jālieto šķidrums un gadījumā, ja jūtami veselības traucējumi, jāiet atvēsināties un atpūsties kādā ēnainā vietā. Pārkaršanas gadījumā uz galvas vai krūtīm var uzlikt kādu samitrinātu, vēsu auduma gabalu, bet, ja stāvoklis neuzlabojas, ir jāzvana mediķiem.

Vairāk ieteikumu un informāciju par karstuma ietekmi uz veselību iedzīvotāji var aplūkot neatliekamās medicīniskās palīdzības mājaslapā sadaļā "Padomi":  http://www.nmpd.gov.lv/nmpd/padomi/.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti