Mediju uzraugu NEPLP vadīs Ivars Āboliņš

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pirmdien, 16. decembrī, par jauno NEPLP vadītāju vienbalsīgi tika ievēlēts līdzšinējais padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, paziņojumā medijiem informēja padome.

Par NEPLP priekšsēdētāja vietnieku vienbalsīgi tika ievēlēta līdzšinējā NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete, kā arī tika pieņemts lēmums par atbildības un līdzatbildības jomu sadali.

Āboliņš uzsvēra, ka NEPLP ir jādefinē mērķi un konsekventi jāiet uz to realizāciju.

“Kā galvenos virzienus varu nosaukt Latvijas informatīvās telpas aizsargāšanu, atbalstu vietējā satura radīšanai, starptautisko sadarbību, kā arī medijpratības jautājumus. Tāpat redzu iespējas efektivizēt NEPLP biroja darba organizāciju. Mūsu komandā strādā patiešām jaudīgi profesionāļi, un man ir žēl, ka tieši šiem cilvēkiem pēdējā gada notikumu dēļ bija jāiziet cauri vislielākajiem izaicinājumiem,” uzsvēra  Āboliņš.

“Šobrīd NEPLP ir svarīgi atgūt reputāciju, un ar smagu ikdienas darbu mēs to izdarīsim,” paziņojumā norādīja Āboliņš.

“Padomi, pirmkārt, redzu kā nozares regulatoru, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka politiķi ir apsolījuši jau nākamgad sabiedrisko mediju kapitāldaļu turēšanas funkciju uzticēt jaunai institūcijai. Savukārt NEPLP ir vēl vairāk jāstiprina Monitoringa centrs un Juridiskā nodaļa, koncentrējoties uz tirgus regulāciju. Latvijas informatīvā telpa ir jāaizsargā un jāstiprina katru dienu. Ikdienā. Un tieši to arī ietver manis iepriekš nosauktās NEPLP prioritātes,” uzskata Āboliņš.

KONTEKSTS:

Pašlaik padomē ir trīs pārstāvji un ir izsludināts konkurss uz divām vakancēm NEPLP sastāvā, jo Saeima 2019. gada 2. maija sēdē atbalstīja Guntas Līdakas atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata. Savukārt oktobra sākumā Saeima atbalstīja NEPLP priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās. 

Ivars Āboliņš darbu NEPLP sāka 2017.gada janvārī. Viņu atbalstīja 67 deputāti: no tā laika koalīcijas partijām, opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības, „No sirds Latvijai” un daži deputāti no „Saskaņas”. Drīz pēc ievēlēšanas par viņa atbildības sfēru kļuva Latvijas Radio. 2017.gada marta sākumā padomes uzticību zaudēja radio valdes locekļi Aldis Pauliņš un Uldis Lavrinovičs. Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, bet maijā NEPLP nolēma ļaut Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei. 

2017.gada vasarā Latvijas Radio ar kolektīvu vēstuli izteica neuzticību NEPLP priekšsēdētājas vietniekam Ivaram Āboliņam. NEPLP toreiz paziņojumā medijiem norādīja, ka “Latvijas Radio darbinieki ir izplatījuši atklātu vēstuli, aicinot izdarīt politisku spiedienu uz  NEPLP kā neatkarīgu institūciju”. Septembra beigās NEPLP izteica neuzticību Roķei. 

Kopš 2017.gada oktobra Latvijas Radio vada jauna valde. Āboliņš to vērtēja kā valdi, ko veido cienījami speciālisti. Taču Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša toreiz pauda, ka NEPLP, izraugoties jaunus Latvijas Radio valdes locekļus, rīkojās necaurspīdīgi un neļāva nevalstiskajām organizācijām novērot atlases procesu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt