Mediju uzraugs uz laiku aptur lēmumu par Pieci.lv latviešu mūzikas kvotu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi līdz nākamā gada sākumam atlikt lēmuma stāšanos spēkā par Latvijas Radio piektajam kanālam “Pieci.lv” (LR5) noteikto Latvijas autoru radītas mūzikas īpatsvaru, žurnālistus informēja NEPLP.

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere uzsvēra, ka NEPLP savu lēmumu attiecībā uz Pieci.lv nevis atcēla, bet gan apturēja līdz nākamā gada sākumam.

NEPLP loceklis Patriks Grīva skaidroja, ka ar iepriekš jūlijā pieņemto lēmumu NEPLP vēlējās dot skaidru misiju Pieci.lv un precizēt tā pozicionējumu. Taču, tā kā Pieci.lv vadība un aktīvākie darbinieki neatbalsta šo ieceri, NEPLP saprotot, ka šādā veidā neizdosies tikt līdz veiksmīgam rezultātam.

Tāpēc mediju uzraugs esot gatavs turpināt sarunas gan ar Pieci.lv, gan ar Latvijas Radio valdi.

„Sliktākais arī, ka šobrīd Latvijas Radio 5 vadība un aktīvākie darbinieki pat ne tikai neatbalsta, bet faktiski ir pret šo lēmumu, un mēs saprotam, ka tādā veidā mums neizdosies tikt līdz veiksmīgam turpinājumam. Mēs esam gatavi turpināt runāt par šo lēmumu. Mēs esam gatavi turpināt sarunas gan ar Latvijas Radio 5, gan ar Latvijas Radio valdi,”  sacīja Grīva.

Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāju Ritu Rudušu iepriecināja, ka padome ir gatava atjaunot diskusiju un ir gatava atzīt kļūdas konkrētā lēmuma skaidrošanā. Lēmuma apturēšana ļaujot to, lai arī novēloti, bet izdiskutēt.

„Lielākās problēmas ar konkrēto lēmumu piecinieka gadījumā bija tas, ka nebija diskusiju, nebija argumentētu viedokļu, nebija īsti patiesībā arī auditorijas pētniecības, nebija sarunas ar industriju. Un tas viss radīja tādu burbuli, kas nu tagad ir sprādzis,” sacīja Ruduša.

Vienlaikus NEPLP pretēji Latvijas Radio darbinieku prasībai nolēma nemainīt pārraudzības jomu sadalījumu starp padomes locekļiem.

Tādējādi atbildīgais par Latvijas Radio arī turpmāk būs NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

Ķezbere uzsvēra, ka padomes locekļi ir vienoti. Turklāt Āboliņš esot ieguldījis pietiekami daudz darba, lai izprastu, kā Latvijas Radio strādā.

Ziņots, ka jūlija sākumā NEPLP pieņēma lēmumu, kas liek “Pieci.lv” palielināt Latvijas autoru radītās mūzikas īpatsvaru – neskaitot autorraidījumus, tam jābūt ne mazāk kā 80% no muzikālā satura. Šāds lēmums raisīja gan Latvijas Radio, gan vairāku mediju ekspertu neizpratni.

Vēlāk, augot saspīlējumam starp Latvijas Radio darbiniekiem un NEPLP saistībā ar padomes lēmumiem un tā locekļu publiskajiem izteikumiem, Latvijas Radio kolektīvs vēstulē izteica neuzticību padomes priekšsēdētājas vietniekam Ivaram Āboliņam, kurš padomē ir atbildīgs par radio lietām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti