Mediju uzraugs šogad 35 mājaslapās uzgājis TV programmu prettiesisku retranslāciju

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šī gada deviņos mēnešos 35 mājaslapās konstatējusi televīzijas (TV) programmu prettiesisku retranslāciju Latvijas teritorijā bez retranslācijas atļaujas, informēja NEPLP.

Visām 35 mājaslapām veikts ierobežošanas process atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam. Pēc NEPLP brīdinājuma saņemšanas četras no konstatētajām mājaslapām pašas ir pārtraukušas televīzijas programmu prettiesisku izplatīšanu.

Savukārt 23 mājaslapām atbilstoši likumam tikusi ierobežota piekļuve uz laiku līdz sešiem mēnešiem, bet attiecībā uz astoņām mājaslapām ir izteikti brīdinājumi un atbilstoši likumam dots laiks saņemt nepieciešamo retranslācijas atļauju vai arī retranslāciju pārtraukt.

Līdz šim konstatētās mājaslapas, kas nelegāli retranslē TV programmas, galvenokārt ir bāzētas Krievijā un Ukrainā un lielākoties prettiesiski pārraidījušas Krievijas TV programmas. NEPLP aicina arī iedzīvotājus ziņot par mājaslapām, kas retranslē vietējās vai ārvalstu TV programmas.

“Šī gada pirmo deviņu mēnešu rezultāti ir tikai sākums šīs jomas sakārtošanai. (..) Un pret šādiem darboņiem tagad un turpmāk vērsīsimies ar visu likumā noteikto bardzību,” paziņojumā medijiem norādīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Viņš skaidroja, ka televīzijas programmu nelegāla retranslēšana rada negodīgu konkurenci vietējiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas darbojas atbilstoši valsts regulējumam. “Šeit ir runa par to, vai uzņēmējs darbojas godīgi un legāli vai negodīgi un nelegāli. Darbojoties nelegāli, tiek nodarīti būtiski zaudējumi gan valstij, gan godīgajiem uzņēmējiem. Turklāt šāda TV programmu nelegāla retranslēšana nozīmē arī to, ka brīvi var tikt izplatītas Latvijā neatļautas un valstij naidīga satura programmas,” norādīja Āboliņš.

TV programmu retranslācijas kontroli mājaslapās NEPLP sāka veikt šogad, secinot, ka šī problēma ir ļoti liela. “Latvijā darbojas tūkstošiem mājaslapu, kas pārraida TV programmas. Protams, daļa no tām darbojas legāli. Taču arī aizdomīgo mājaslapu īpatsvars ir liels,” norādīja NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Tādēļ NEPLP būšot nepieciešams palielināt resursus šim darbam. Tāpat mediju uzraugs sola rosināt izmaiņas likumā, lai cīņa ar nelegālu saturu būtu stingrāka un efektīvāka. Tas esot arī valsts informatīvās telpas drošības jautājums.

NEPLP sadarbojas ar Valsts policiju un biedrību “Par legālu saturu”, lai konstatētu gan tādas interneta vietnes, kas nelegāli retranslē citu valstu TV programmas, gan kas nelegāli retranslē vietējās Latvijas TV programmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt