Mediju uzraugs piemēro sodus LTV par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sabiedriskajam medijam valsts SIA "Latvijas Televīzija"(LTV) uzlikusi naudas sodu 11 600 eiro apmērā par būtiskiem Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem – slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma neievērošanu raidījumos "Personība. 100g kultūras" un "Viens pret vienu", informēja NEPLP.

NEPLP norādīja, ka padome 11. augustā uzsāka divus administratīvā pārkāpuma procesus lietās par iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma  pārkāpuma izdarīšanu LTV darbībā, iespējams, neievērojot likuma normu, kur noteikts, ka "slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta".

Pārkāpumi konstatēti LTV1 programmā, kur pieļauta tādu atkārtojuma raidījumu izplatīšana, kur saturs saistīts ar partiju "Apvienotais saraksts" un "Attīstībai/Par!" personām – attiecīgi Uldi Pīlēnu un Anatoliju Danilānu. 

Izskatot lietas materiālus un uzklausot LTV  pārstāvja paskaidrojumus, padome atzina pārkāpumus par būtiskiem un nolēma uzlikt naudas sodu – vienā gadījumā 7100 eiro apmērā, otrā gadījumā 4500 eiro apmērā.

LTV pārstāve Anita Jansone norādīja, ka LTV komentāru par piemērotajiem sodiem sniegs tikai pēc rūpīgas iepazīšanās ar NEPLP lēmumiem.

KONTEKSTS:

4. jūnijā Latvijā sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 14. Saeimas vēlēšanām, kas ilgs līdz vēlēšanu dienai – 1. oktobrim. Šajā periodā aģitācijas veicējiem, plašsaziņas līdzekļiem un citām iesaistītajām pusēm jāievēro priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanas noteiktā kārtība un ierobežojumi, tostarp attiecībā uz materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

14. Saeimas vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 1. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti