Dienas notikumu apskats

Līdz ar prezidenta nomaiņu strauji uzlabojas Dienvidkorejas attiecības ar Ķīnu

Dienas notikumu apskats

EK prognozē, ka Latvijai starp Baltijas valstīm būs straujākā ekonomiskā izaugsme

Mediju uzraugs patur Roķi Latvijas Radio vadītājas amatā

Mediju uzraugs patur Roķi Latvijas Radio vadītājas amatā

Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi ļaut Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei.

Tāpat NEPLP nolēma neizsludināt konkursu uz vakantajām Latvijas Radio valdes locekļu amatu vietām, nosakot, ka līdz pilnvaru termiņa beigām radio vadīs Roķe.

“Padome šobrīd pilnībā uzticas Sigitai Roķei, viņai ir visas pilnvaras rīkoties, kā viņa vēlas, attiecībā uz Latvijas Radio organizatorisko struktūru.  Mēs nesludināsim konkursu uz atlikušo divu Latvijas Radio valdes locekļu vietām, jo, pirmkārt, mēs redzam, ka Sigita ir ļoti apņēmīgi un enerģiski ķērusies pie Latvijas Radio lietu sakārtošanas. Un nebūtu pareizi šobrīd ar šo konkursu viņas darbu aizkavēt vai traucēt," norādīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

Iepriekš Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija bija piedāvājusi sabiedrisko mediju valdes veidot ar vienu valdes locekli. Tagad šādu iecer varētu īstenot attiecībā uz Latvijas Radio.

"Šobrīd Saeimā prezentēts iespējamais jaunais likums, kurā paredzēts, ka būs tikai viens valdes loceklis, un ir liela ticamība, ka šis likums tiks pieņemts jau šogad,” pauda Āboliņš.

Šobrīd Latvijas Radio notiek funkciju audits, kas noslēgsies jūnija sākumā. Balstoties uz tā rezultātiem, lems par Latvijas Radio turpmāko attīstību, saka Āboliņš.

Mediju uzraugi arī atzinīgi novērtēja Roķes medija attīstības redzējumu. Viņa iesniegusi padomei četrus iespējamos attīstības scenārijus. Detaļās gan nedz padome, nedz arī pati Roķe neieslīgst.

Roķe norādīja – tie ir modeļi, pie kuriem vēl notiek darbs: „Mums ir jāizveido Latvijas Radio, Latvijas Radio struktūra, Latvijas Radio funkcijas veidā, kas palīdz mums nākamajam attīstības lēcienam.”

Tikmēr pārmaiņas varētu piedzīvot divi Latvijas Radio kanāli: "Pieci" plānots atskaņot tikai Latvijā radītu mūziku, bet Latvijas Radio 3 “Klasika” varētu veidot kā kultūras kanālu.

Jau ziņots, ka NEPLP 2.martā izteikusi neuzticību Latvijas Radio valdes loceklim Uldim Lavrinovičam. Padome izteica neuzticību arī Latvijas Radio valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam, kurš arī pats paziņoja par vēlmi atkāpties no amata. Padome nolēma, ka Pauliņš un Lavrinovičs ir atsaukti no amatiem ar šā gada 2.martu.

Latvijas Radio valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei gan tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi. Viņai arī uzdots iesniegt Latvijas Radio funkciju auditu un pierādīt, ka viņas paustais par Latvijas Radio attīstību un problēmu risināšanu atbilst padomes un arī radio darbinieku redzējumam.

Vēlāk NEPLP deva vairāk laika Roķei Latvijas Radio funkcionālā audita sagatavošanai - tas jāizdara līdz 2.jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti