Rīta intervija

Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars par iecerēto Rīgas attīstībā

Rīta intervija

Centra „Dardedze” psiholoģe Daina Dziļuma par bērnu drošību

Izstrādās stratēģisko redzējumu par LR tālāko attīstību un meklēs jaunus valdes locekļus

Mediju uzraugs: Latvijas Radio valde pilnā sastāvā varētu būt augustā vai septembrī

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) devusi divu mēnešu pārbaudes laiku Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei, savukārt pēc tam būs skaidrs, uz cik valdes locekļu amatiem izsludināt konkursu. Valde pilnā sastāvā varētu būt augustā vai septembrī, intervijā Latvijas Radio norādīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

Vērtējot Latvijas Radio valdes darbu, Āboliņš sacīja, ka Roķe bija iesniegusi ļoti pārliecinošu redzējumu par turpmāko darbu, kāds nebija nu jau bijušajiem valdes locekļiem Uldim Lavrinovičam un Aldim Pauliņam. Viņš gan piebilda, ka Lavrinovičam bija skaidrs redzējums uz radio tehniskajam lietām, bet ne par uzņēmuma attīstību.

Komentējot Roķes zemo novērtējumu radio darbinieku aptaujā, NEPLP loceklis norādīja, ka tas bijis zems visai valdei. No viņas mediju uzraugs tagad sagaida Latvijas Radio funkciju auditu, kā arī algu jautājums tiek risināts darba grupā. Āboliņam radies priekšstats, ka pašlaik sabiedriskajā raidorganizācijā procesi notiek lēnāk un smagnējāk, nekā gribētos.

Āboliņš intervijā vairākkārt uzsvēra, ka NEPLP ļoti uzticas Roķei un viņai dotas plašas pilnvaras. Viņš aicināja arī sabiedriskā medija darbiniekus dot uzticības kredītu palikušajai valdes loceklei.

Ja Roķei tomēr neizdosies pierādīt sevi pārbaudes laikā, tad tiks meklēts cits valdes loceklis. Attiecībā uz pārējiem diviem jau tagad vakantajiem amatiem NEPLP grasās rīkot amata konkursu pēc tam, kad būs skaidrība par Roķes turpmāko darbu valdē.

Augustā vai septembrī Latvijas Radio valde varētu būt jau pilnā sastāvā, prognozēja Āboliņš.

Attiecībā uz radio darbinieku algām NEPLP nepieciešami aprēķini par to, cik kādas funkcijas maksā pašlaik. Nevar solīt, ka algas tiks paaugstinātas “rīt uz pusdienlaiku”, pauda mediju uzrauga loceklis.

Viņš arī pieļāva, ka kādus resursus algu paaugstināšanai varētu rast arī Latvijas Radio rezervēs.

Tajā pašā laikā viņš aicināja politiķus saprast, ka situācija medijā ir tuvu kritiskajai un problēma ir ielaista un dziļa.

Ziņots, ka šogad februāra sākumā Latvijas Radio darbinieki nāca klajā ar paziņojumu, ka ir neapmierināti ar atlīdzību par savu darbu un ir gatavi protesta akcijām. Tāpat lielākā daļa darbinieku kā vāju vai ļoti vāju vērtēja radio valdes darbu.

NEPLP un politiķi šo situāciju Latvijas Radio vērtēja kā satraucošu, prasot radio valdes skaidrojumu. Nedaudz vēlāk, 27.februārī, nepilnu gadu pirms pilnvaru termiņa beigām par atkāpšanos no amata paziņoja Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš. Dažas dienas vēlāk mediju uzraugs izteica neuzticību gan Pauliņam, gan radio valdes loceklim Uldim Lavrinovičam. 

Savukārt Latvijas Radio valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi, un pēc tam NEPLP lems par konkursa izsludināšanu uz divām vai trīs valdes locekļa vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti