Mediju uzraugiem varētu prasīt arī pielaidi valsts noslēpumam

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus, kuriem pilnvaras beigsies 2.februārī, pārvēlēs pēc esošās kārtības. Tiesa, pašlaik tiek apspriesta iecere par pielaidi valsts noslēpumam NEPLP locekļiem.

NEPLP locekļus februārī pārvēlēs uz esošajām pilnvarām. Par to vienojās koalīcijas partijas sadarbības padomes sēdē.

Tas nozīmē, ka padomei joprojām būs jāpilda gan mediju regulatora funkcijas, gan sabiedrisko mediju pārvaldīšanas funkcijas.

Savukārt NEPLP locekļu pilnvaras varētu samazināties tad, kad spēkā stātos jaunais Sabiedrisko mediju likums un tiktu izveidota atsevišķa Sabiedrisko mediju padome. Koalīcija neesot vienojusies par konkrētu modeli Sabiedrisko mediju padomes sastāvam.

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) pauda, ka izmaiņām vajadzētu stāties spēkā no 2018.gada sākuma. Par šo termiņu gan atsevišķi koalīcijas pārstāvji izteikuši šaubas. Iepriekš izmaiņas vēlējās pieņemt līdz nākamā gada februārim.

Tāpat Cilinskis norādīja, ka NEPLP locekļiem varētu būt nepieciešama pielaide valsts noslēpumam: „Papildus tam mēs arī lēmām  - par to gan laikam vēl nav panākta pilnīga vienošanās ar visiem koalīcijas partneriem, lēmām, ka NEPLP locekļu kandidātiem ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam. Šādus likumdošanas grozījumus varētu virzīt.”

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis

Par to gan varētu lemt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. “Ja nolems, tad [izmaiņas] varētu tikt virzītas steidzamības kārtā. Tas nav bijis formāli iestrādāts. Līdz ar to varēja to kaut kā caur konkursu prasīt,” skaidroja Cilinskis.

Politiķis arī skaidro mērķi šādām izmaiņām: “Ņemot vērā to jautājumu loku, pie kā viņi strādā, tad būtu tas apskatāms kā formāla prasība likumā. (..) Tas pienākumu loks, ar ko viņi strādā, viņiem pēc amata pienākumiem ir nepieciešama [pielaide valsts noslēpumam]. Tas ir parādījies, ka šāda ir nepieciešamība varētu būt vajadzīga.”

Tāpat koalīcija veidošot iekšēju darba grupu par mediju politikas jautājumiem. Savukārt konceptuālus lēmumus šajos jautājumos pieņemšot Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Jau ziņots par ieceri izveidot jaunu Sabiedrisko mediju padomi. Līdzšinējo piecu NEPLP locekļu vietā Latvijas Radio un Latvijas Televīziju uzraudzītu jauna padome 13 locekļu sastāvā. Tajā būtu gan Saeimā pārstāvēto partiju virzīti cilvēki, gan kristīgo konfesiju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt