Panorāma

Panorāma

Panorāma

Latvijā ēnu ekonomika gadā samazinājusies par 1%

Bažas par LR valdes kandidātiem

Mediju profesionāļi bažīgi par Latvijas Radio valdes kandidātiem

Nedēļas beigās varētu būt zināms jaunais par saturu atbildīgais Latvijas Radio valdes loceklis. Neoficiāli izskanējuši divi konkursa finālistu vārdi, un kā nozares profesionāļi, tā paši radio darbinieki pauduši bažas par viņu atbilstību atbildīgajam amatam.

Pēc iepriekšējās Latvijas Radio vadītājas Sigitas Roķes atlaišanas un divu jauno valdes locekļu apstiprināšanas Latvijas Radio tukša palikusi valdes locekļa programmu attīstības jautājumos vieta. Uz to tika izsludināts konkurss un pieteicās 17 pretendenti.

Saskaņā ar neoficiālo informāciju konkursa finālā iekļuvuši divi kandidāti. Viens no viņiem - producents Juris Millers, kurš ilgstoši darbojies “Radio SWH”, kā arī savulaik bijis laikraksta “Vakara Ziņas” galvenais redaktors un “Teātra observatorijas” sabiedrisko attiecību speciālists. Viņa vārds izskanējis saistībā ar vairākiem skandāliem, pēdējais – ieilgušais koncertzāles “Rīga” strīds ar Latvijas Zinātņu akadēmiju.

Kā otra pretendente uz Latvijas Radio valdi minēta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomniece stratēģiskās plānošanas un komunikācijas jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere. Mediju jomā viņa neilgi darbojusies pirms teju 20 gadiem, bet pēc tam ilgstoši bijusi uzņēmuma “VVD mārketinga komunikācijas” īpašniece. 2011.gadā no Nacionālās apvienības saraksta nesekmīgi startējusi Saeimas vēlēšanās, bet saikni ar partiju nav zaudējusi un darbību tajā apturējusi tikai šī gada 1. novembrī – dienu pirms noslēdzās pieteikšanās uz brīvo Latvijas Radio valdes locekļa vietu.

Dika-Bokmeldere iespējamo kandidēšanu uz sabiedriskā radio valdi līdz šim publiski nav komentējusi, un nerunīgs ir arī Juris Millers. “Konkursā es esmu piedalījies, to es nenoliedzu, bet, kā jau es teicu, no plašākiem komentāriem es pagaidām vēlētos atturēties,” pauda Millers. Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) komentēt konkursu sola pēc uzvarētāja paziņošanas.

Par mediju politiku atbildīgā kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) ar pašas pārstāvētās partijas saistītas personas virzīšanu uz sabiedriskā radio valdi nekomentē: “Es neesmu informēta šobrīd par kandidātiem un to izvirzīšanas kārtību. Un šajā gadījumā komisijai profesionāli jālemj un visi šie riski jāvērtē.”

Viņa arī nevērtē to, vai ar politisko partiju saistītai personai būtu vieta sabiedriskā medija valdē: “Tas ir komisijas jautājums.”

Mediju eksperte Anda Rožukalne uzskata, ka personām, kas sevi saistījušas ar politiku, no mediju vides vajadzētu distancēties. Viņasprāt, neviena publiski minētā kandidāta līdzšinējā pieredze nav atbilstoša, lai viņam uzticētu atbildību par sabiedriskā medija saturu. 

“Es uzskatu, ka daudz profesionālāk būtu piemeklēt, nevis gaidīt, kas piesakās, - cilvēki, kas vēlas pēkšņi mainīt sen aizmirst mediju karjeru. Bet tiešām piemeklēt pēc vairākiem kritērijiem, kandidātus uzrunāt, jo

amats ir pārāk svarīgs, lai to atstātu tādas nejaušības varā, ka tagad jāizvēlas no tiem, kas ir pieteikušies un formālajiem kritērijiem atbilst,” saka eksperte.

Kā norāda Rožukalne, krietni spēcīgāki kandidāti būtu atrodami pašā Latvijas Radio.

“Mēs sevi redzam žurnālistu darbā, tāpēc ir maz vēlēšanās pāriet vadošā amatā, bet šajā situācijā man ir žēl, ka neviens no mūsu radio kolēģiem, cik es zinu, nav nopietni gatavs pretendēt. No tām kandidatūrām, kas ir izskanējušas, teikšu, kā ir, - tās rada gan manī, gan manos kolēģos daudz bažu, tur ir daudz jautājumu par reputāciju,” saka Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome konkursa iznākumu plāno paziņot piektdien, 15.decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti