Pēcpusdiena

"Elektrum" klientiem nākamgad elektroenerģijas rēķini pieaugs par 0% līdz 15%

Pēcpusdiena

Samazinās mazo algu saņēmēju skaits

Ministru kabineta komitejā skatīs ziņojumu par Latvijas mediju ētikas padomes izveidi

Mediju ētikas padomi varētu izveidot vēl šogad

Valdība nākamnedēļ vērtēs priekšlikumus mediju ētikas uzrauga jeb ombuda institūcijas izveidei, tikmēr nozares pārstāvji jau ir sagatavojuši iespējamo mediju ētikas kodeksu un gatavi vēl šogad izveidot mediju ētikas padomi, kurā strādātu nozares atzīti profesionāļi, Latvijas Radio raidījuma “Pēcpusdiena” pastāstīja   Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja Ivonna Plaude.

Valdība nākamnedēļ varētu izskatīt ziņojumu par mediju ombuda izveidi. Ziņojumā aplūkoti trīs dažādi risinājumi - Mediju tiesībsargs, kas būtu Saeimas apstiprināta amatpersona,  Mediju ombuds jeb viena, nozares iecelta persona, vai arī Mediju ētikas padome - vairāki nozares iecelti mediju padomes locekļi, veidojot koleģiālu padomi, ziņoja LETA.

Ministrija piedāvā atbalstīt mediju nozares vairākuma atbalstīto variantu mediju ētikas uzraudzības risinājuma ieviešanai Latvijā - pašregulatīvas, koleģiālas Mediju ētikas padomes izveidi.

Plaude pastāstīja, ka nozares pārstāvji – Latvijas Žurnālistu apvienība, Latvijas Preses izdevēju asociācija, Latvijas Raidorganizāciju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, aģentūra LETA, AS "Delfi" un AS "Latvijas Mediji" - jau vasaras sākumā sāka darbu pie pašregulējošas mediju padomes izveides.

Jau ir izveidoti organizācijas statūti, tapis iespējamais nozares ētikas kodekss, kuru vēl pieslīpē. Padomes un kodeksa mērķis ir virzīties uz vienotiem ētikas un profesionālās darbības standartiem.  

Plaude stāstīja, ka nozares iecere ir izveidot organizāciju, kas ievēlētu Ētikas padomi, tajā darbotos 9 atzīti profesionāļi ar nevainojamu reputāciju, kuri pārstāvētu dažādus medijus un platformas. Šī padome izskatītu mediju ētikas jautājumus.

Plaude pastāstīja, ka nozare domā par iespējamo valsts atbalsta piesaistīšanu – lai organizācijā būtu juridiski spēcīgs cilvēks, tā būtu izpildinstitūcija, un šis cilvēks nepiedalītos lēmumu pieņemšanā.  

Žurnālistu asociācijas vadītāja sacīja, ka padomi nozare vēlas izveidot jau šogad, tā varētu uzsākt darbu, bet būtu vēl kāds pārejas posms, lai redzētu, kā tā darbojas, jo iespējami arī uzlabojami.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt