Mediju ētikas padome nosoda politiķu rupjus uzbrukumus žurnālistiem; strīdos aicina vērsties padomē un publiski neapvainot

Biedrība "Latvijas Mediju ētikas padome" nosoda politiķu rupju vēršanos pret žurnālistiem un aicina konfliktu un sūdzību situācijās vērsties Latvijas Mediju ētikas padomē, nevis paust publiskus apvainojumus.

Latvijas Mediju ētikas padome kārtējā sēdē izskatīja jautājumu par politiķu uzbrukumiem žurnālistiem, konkrēti saistībā ar nesenajiem diviem publiski izskanējušajiem gadījumiem – Viļa Krištopana ("Latvija pirmajā vietā") vēršanos pret ''Latvijas Avīzes'' žurnālistu Egīlu Līcīti un Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība) vēršanos pret Latvijas Televīzijas žurnālisti Aneti  Bērtuli.

Biedrība asi nosoda šādu politiķu rīcību – publiskus apvainojumus un uzbrukumus žurnālistiem, kas veic profesionālos pienākumus. Biedrība norādīja, ka šāds publiskās diskusijas stils veicina pašcenzūru un apdraud mediju un žurnālistu iespējas brīvi un daudzveidīgi atspoguļot pretrunīgus jautājumus.

Biedrība aicina līdzīgās situācijās vērsties Latvijas Mediju ētikas padomē, nevis publiski apvainot vienam otru.

Latvijas Mediju ētikas padomes mērķis ir veicināt ētiskas mediju prakses attīstību un sekmēt mediju pašregulāciju Latvijā.

Biedrības kompetencē ir izvērtēt konkrētus gadījumus un sūdzības, tostarp konstatēt trūkumus mediju darbībā. 

Biedrības līdzšinējā praksē ir sniegusi 51 atzinumu, no tiem 18 gadījumos ir konstatēti mediju darbības pārkāpumi, kurus mediji pēc tam novērš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti