Panorāma

Apes novadā ugunsgrēkā iet bojā divi bērni

Panorāma

"LDz Cargo" bijušas vadītājs liecina Magoņa lietā

Eksperti: "Panorāmai" ir nozīmīga loma

Mediju eksperti: «Panorāmai» ir nozīmīga loma Latvijas dzīvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" ar saviem nu jau 60 gadiem līdz ar Latviju ir pārdzīvojusi dažādus laikus. Un tai ir būtiska loma arī tagad, kad ziņas ir viegli pieejamas arī bez "Panorāmas", atzīst mediju eksperti.

"Man šķiet, ka tieši tas, ka mums ir ziņas viskautkur, tas lielā mērā vienlaikus mums patiesībā palielina vēl vairāk pieprasījumu pēc medijiem, kuri strādā atbilstoši žurnālistikas standartiem," vērtē Vidzemes Augstskolas docents Jānis Buholcs.

"Ir pieaugusi varbūt vēl vairāk "Panorāmas" kā tā "vārtu sargātāja" loma. Mēs komunikācijas mediju zinātnē tos saucam par “vārtu sargātājiem".

Tie ir tie, kas nosargā sabiedrisko domu no dažādu interešu dominēšanas ziņu sižetos vai ziņās un publiskajā telpā no dažādas, kā tagad mēdz teikt, – saindētas informācijas ienākšanas publiskajā telpā. Un atsijā sēnalas no graudiem," saka mediju eksperts Mārtiņš Kaprāns.

Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne, profesore Anda Rožukalne norāda – tās sabiedrības, kur cilvēki regulāri skatās kvalitatīvas ziņas un kur ir pieejamas kvalitatīvas ziņas, ir labklājīgākas nekā tās, kas parasti izklaidējas vai spēlē spēlītes, vai vienkārši jokus dzen publiskajā vidē, vai paši par sevi stāsta.

"Ir svarīgi, ka ir kāds, kas ar uzticamību un ar tādu reputācijas pakāpi var sniegt šīs ziņas, var kaut kādā ziņā atnākt un iedzīt mietiņu tajā telpā, tajā amorfajā telpā un pateikt, ka šis ir svarīgi un jūs mums varat uzticēties," atzīst Kaprāns.

Pēc Buholca teiktā, "Panorāmas" žurnālistu veidotie materiāli redzami ne tikai noteiktajā laikā TV ekrānā. "Informācijas vide mums ir ļoti sasaistīta savā starpā un līdz ar to – pat ja es neskatos televizorā šīs ziņas,  es viņas ieraugu internetā, es varbūt viņas ieraugu kādu citu mediju pārstāstā. Līdz ar to, manuprāt, tas darbs, ko žurnālisti dara, tas jebkurā gadījumā ir vērtīgs, ja tas atbilst noteiktiem standartiem un stāsta lietas, kuras cilvēkiem ir svarīgi zināt."

""Panorāma" ir vieta, kur attīstās žurnālistika, kur eksperimentē – veiksmīgi un neveiksmīgi, kur pašai ziņu veidošanas profesionālai būtībai ir pievienots ļoti skaidrs mērķis

– maksimāli dot kvalitatīvu informāciju. Un tas ir gandrīz vai vienīgais avots, kur tas ir  galvenais mērķis, jo citiem mērķis ir mūs piesaistīt emocionāli, dot mums kaut kādus emocionālus impulsus, pelnīt naudu un citi mērķi. Tas ir ļoti svarīgi, kāpēc ir vajadzīgas "Panorāmas" ziņas," teic Rožukalne.

Arī tad, kad jubilejas tortes būs apēstas, apsveikuma runas izskanējušas un svētku rotas novāktas – "Panorāma" un LTV Ziņu dienests dosies nākamajā desmitgadē, paturot savu īpašo lomu Latvijas dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti