Dienas ziņas

Svin tēva dienu

Dienas ziņas

Inženierzinātnes popularizēs «TehnoBuss Latvija»

Mazsalacas novada muzejam jaunas telpas

Mazsalacas novada muzejs darbosies Valtenberģu muižas telpās

Valtenberģu muiža Mazsalacā vairāk nekā 90 gadus kalpojusi skolas vajadzībām, tomēr skolēnu skaita krituma dēļ mācības kopš pagājušā gada notiek tikai vidusskolas ēkā. Tāpēc pašvaldībai bija jālemj, kā piepildīt plašās muižas telpas. Plānots attīstīt tūrisma kompleksu, un pirmais solis ceļā uz šo mērķi ir novada muzeja pārcelšana uz muižas ēku.

 

Līdz šim Mazsalacas novada muzeja ekspozīcijas bija izvietotas vairākās ēkās. Tas nebija ērti ne muzeja darbiniekiem, ne apmeklētājiem. Nu viss atradīsies vienuviet un muzejā spriež, ka līdz ar pārvākšanos uz šo seno ēku vairāk uzmanības būs jāvelta tieši vietējās vēstures izpētei.

Pagaidām muzejs aizņem apmēram ceturto daļu muižas, taču jau novērtēts pagraba telpu potenciāls. Arī muzeja apmeklētāji spriež, ko vēl tur varētu ierīkot.

"Mēs jau te runājām, cik jauki būtu atvērt šeit guļamistabas, kā savā laikā muižkungi dzīvojuši, un kabinetus iekārtot otrajā trešajā stāvā," vērtēja Mazsalacas iedzīvotāja Taiga Eglīte.

Daudziem mazsalaciešiem joprojām žēl, ka muiža vairs nav skolas mājvieta, tāpēc ar bažām domājuši, kas ar ēku notiks tālāk.

"Jāpriecājas par izmaiņām, par to, ka palika šī pils pilsētai," atzīst Mazsalacas iedzīvotāja Baiba Meļķe.

Pašvaldībā stāsta, ka tiek strādāts pie ieceres muižas ēku iekļaut vienotā tūrisma kompleksā, jo šai pusē ir gana daudz tūrisma objektu, sākot jau ar Skaņokalnu, tāpēc šo jomu vajadzētu mērķtiecīgi attīstīt.

"Tas tāds loģisks solis ir – ielikt muzeju šeit un aicināt arī citas iniciatīvas uz šejieni. Mums ir arī izrādījis interesi Latvijas veclaiku velosipēdu klubs, kas varbūt varētu pārnākt uz Mazsalacu juridiski un arī veidot kaut kādu ekspozīciju. Šis varētu būt tāds kā ziemeļu gala tūrisma centrs," teica Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Muzejs muižā ierīkots ar Eiropas fondu atbalstu. Arī turpmāko ieceru īstenošanai plānots meklēt līdzīgas iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt