Dienas ziņas

Devītklasniekiem sākas eksāmenu laiks

Dienas ziņas

Virgas skolā dārzeņus kopgaldam audzē paši

Mazsalacas vidusskolā īstenos profesionālās izglītības programmu

Mazsalacā varēs apgūt galdnieka, viesmīļa un apģērbu modelētāja arodus

Sākot ar 1. septembri, jauniešiem Mazsalacas vidusskolā būs iespēja apgūt mēbeļu galdnieka, viesmīlības pakalpojumu speciālista un apģērbu modelētāja arodus. Tas notiks sadarbībā ar Ogres Valsts tehnikumu.

„Mazsalacas vidusskolā apgūs vispārējās vidējās izglītības priekšmetus. Ies praksē pie vietējiem uzņēmējiem, jo šī profesionālā izglītība ietver sevī duālās izglītības elementus, tātad darba vidē balstīta izglītība,” uzsver Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana.

Savukārt Ogres Valsts tehnikumā skolēni apgūs profesionālās ievirzes mācību priekšmetus, kā arī tehnikums Mazsalacas vidusskolai sniegs nepieciešamo metodisko atbalstu. „Šī ir iespēja kā ne tikai saglabāt vidusskolu, bet uz vietas sagatavot profesionāļus, kas varētu tālāk novadā strādāt. Tas ir atbalsts vietējiem uzņēmējiem, kuri izrāda interesi, un mēs esam gatavi nākt pretī un palīdzēt sagatavot tieši viņiem nepieciešamos profesionāļus,” skaidro Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs.

Vairāki Mazsalacas vidusskolas 9. klases audzēkņi jau apstiprinājuši, ka nākamajā mācību gadā profesiju vēlēsies apgūt tieši Mazsalacā, līdz šim vislielākā interese ir par mēbeļu galdnieka profesiju.

„Piemēram, operatoru, meža izzāģes un kaut ko tamlīdzīgu, pats no laukiem esmu,” pauž Mazsalacas vidusskolas audzēknis Armands Slokenbergs.

Mazsalacā uzskata, ka šāda veida izglītības modelis ir risinājums, kā lauku reģionos saglabāt vidusskolas, kā arī nodrošināt darba devēju prasībām atbilstošu darba spēku. „Ierodas uzņēmumā pēc profesionālās izglītības iegūšanas un nav līdz galam sagatavoti šai sfērai, tad šinī gadījumā mēs varam būt droši, ka pēc diploma skolēns ir gatavs darbam un ir jomas eksperts,” skaidro Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Šāda veida profesionālās izglītības modelis ir pirmais Latvijā, atbalstu tam ir izteikusi arī Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt interesi par šādu iespēju izrādījušas vēl citas lauku skolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti