Dienas ziņas

Speciālajā izglītībā nepieciešamas izmaiņas

Dienas ziņas

Kādi ir patvēruma meklētāju un bēgļu pabalsti Latvijā?

Satraukums par vēsturisko dzelzceļa pārvadu

Mazsalacā satraukums par vēsturisko dzelzceļa pārvadu

Mazsalacā bažas par pašvaldības plāniem nojaukt vēsturisko dzelzceļa pārvadu, kas saglabājies vēl no Latvijas pirmās brīvvalsts laikiem. Lai gan laika gaitā tam radušies pamatīgi bojājumi un tas  kļuvis nedrošs, mazsalacieši uzskata, to iespējams glābt. Pašvaldībā norāda, savā ziņā tas ir izmisuma solis, taču lēmums vēl nav pieņemts. Lai pārvadu saremontētu, ne valsts gatava sniegt atbalstu, ne arī tam iespēja apgūt Eiropas naudu.

Tiltam pār bijušo dzelzceļa līniju gan nav piešķirts kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss, taču tā tomēr ir vēstures liecība, kas jāsaglabā, uzskata Mazsalacas iedzīvotāji. Tā vietā pašvaldība iecerējusi pirms 80 gadiem senču rokām būvēto nolīdzināt un izveidot viena līmeņa ielu, bet vietējie domā - ir arī citi risinājumi. “Pašvaldība pašreiz izskatījusi tikai vienu variantu, kas ir tilta nojaukšana. Nav izskatīta tilta rekonstrukcija, varbūt pat restaurācija, kas ir dārgāk, bet rekonstruēt tiltu ir pavisam reāli," saka mazsalacietis Mareks Bērziņš.

“Pagaidām man liekas, ka tilts ir izturīgs, un te brauc arī smagā ceļu grantēšanas tehnika un nekas nenotiek," piekrīt cits mazasalacietis Jānis Valentinovičs.

Līdz šim pārvadam būtiski remontdarbi nav veikti un, kā informē pašvaldībā, tā stāvoklis ir ļoti slikts. Kad valsts to atdeva, finansējums nesekoja, tā nu saviem spēkiem tas pielabots vien nedaudz.

Drošības nolūkos noteikti arī satiksmes ierobežojumi. Lētāk nekā rekonstruēt un pēc tam uzturēt būtu tiltu nojaukt un atjaunot vēsturisko ceļu uz muižu. Tam pašvaldība plānojusi aizņemties no valsts aptuveni 300 000 eiro.

“Tas jau nav vienā gadā viss jādara, var pakāpeniski vairākos gados. Tas būtu arī daudz vieglāk Mazsalacas budžetam un visai pilsētai," atzīmē mazsalacietis Andris Sirmulis.

Mazsalacieši uzskata, tilta rekonstrukcijai varētu piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus vai valsts finansējumu, tomēr pašvaldībā norāda, šie līkloči izstaigāti jau vairākkārt un bez panākumiem. “Bija tāda mētāšanās, kurš tad īsti par to atbildīgs - vai Zemkopības ministrija, Satiksmes ministrija, vai VARAM [Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija]. Jebkurā gadījumā neviena no ministrijām nav gatava finansiāli palīdzēt. Paralēli domājot par Eiropas struktūrfondiem, diemžē, šādai konkrētai aktivitātei finansējums lauku reģioniem nav pieejams," saka pašvaldības vadītājs Harijs Rokpelnis.

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, pašvaldība vēlreiz veiks aprēķinus, cik izmaksātu pārvada atjaunošana. Lai noskaidrotu plašākas sabiedrības viedokli, plānots veikt arī aptauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt