Mazpulcēni simtgadi atzīmēs ar ozolu stādīšanu un tautasdziesmu mācīšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts simtgadei gatavojas arī Latvijas mazpulki, kas sestdien, 4. februārī, pulcējās  Nacionālajā bibliotēkā. Vairāk nekā 260 mazpulcēni un mazpulku vadītāji no visas Latvijas atskatījās uz iepriekšējā gadā paveikto, kā arī piedāvāja idejas, kā sagaidīt valsts simtgadi,

 

"Latvijas mazpulki, gatavojoties simtgadei, ir iesaistījušies projektā "Apskauj Latviju," norāda biedrības "Latvijas Mazpulki" vadītāja Randa Medne. Projektā paredzēts apkārt Latvijas robežai stādīt ozolus.

Latvijas mazpulcēni gatavojas simtgadei
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Savukārt, lai stiprinātu jauniešu folkloras zināšanas, paredzēts meklēt veidus, kā interesēt bērnus un jauniešus tautasdziesmu apguvē. "Protams, ka jauniešiem mūsdienās tās tautasdziesmas tik labi galvē neturas," Medne skaidro, ka mērķis šai aktivitātei ir atklāt tautasdziesmās iekļautās un cauri laikiem uzkrātās latviešu dzīves gudrības.

"Latvijas Mazpulku" vadītāja uzsver, ka liela nozīme piešķirta arī mazpulku labajiem darbiem savos novados. "Mēs arī ceram, ka katrs mazpulks atradīs savu labo darbu, ko tieši savā novadā, pašvaldībā vai skolai vēlēsies uzdāvināt."

Konferences atklāšanā uzrunu teica kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) un paši mazpulcēni piedalījās izzinošās darba grupās dienas garumā.

"Latvijas Mazpulki" dibināti 1929. gadā, kad tie bija ne tikai laukos, bet arī pilsētās. 1933.gada vasarā darbojās 123 mazpulki ar 1976 dalībniekiem. Pašlaik "Latvijas Mazpulki" apvieno vairāk nekā 2000 bērnu un jauniešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti