Mazpulcēni palīdzēs Dabas fondam atjaunot Latvijas dabiskās pļavas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Dabas fonds un mazpulcēni no visas Latvijas šomēnes sākuši kopīgu darbu Latvijas dabisko pļavu labā. Mazpulku jaunieši visu vasaru vāks un žāvēs dabisko pļavu augu sēklas, kas tiks nodotas Latvijas Dabas fondam un izmantotas dabisko pļavu atjaunošanai Latvijā.

Jauniešus iepriekš apmācīs, kā atpazīt augus un sēklas, kā tās ievākt, žāvēt un iepakot. Ievākšana sāksies jūlijā, un ievācamo augu sarakstā ir 17 bieži sastopami un viegli nosakāmi augi, kas raksturīgi dabiskajām pļavām – tādi kā zvagulis, pļavas bitene, vidējā ceļteka, lielziedu vīgrieze un citi.

Mazpulcēni palīdzēs atjaunot Latvijas dabiskās pļavas
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
"Dabisko pļavu atjaunošana ir diezgan sarežģīts process, un viena no metodēm, kas pasaulē tiek izmantota, ir sēklu ievākšana. Taču ievākt sēklas ir piņķerīgi, jo augi zied katrs savā laikā, tie nezied kopā, vienā plantācijā. Tādēļ mēs aicinājām talkā mazpulkus ar viņu čaklajām rokām. Viņi šajā vasarā ievāks dabisko pļavu sēklas, un rudenī tās tiks nogādātas Latvijas Dabas fondā, kur mēs jau tās varēsim izmantot, piesējot tādās pļavās, kur vajag vairot dabas daudzveidību," stāstīja Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Projektā “GrassLife” Latvijas Dabas fonds sadarbojas ar vairākām zemnieku saimniecībām, kurās tiek atjaunotas pļavas, un tajās arī sēklas tiks izsētas, norādīja Brizga-Kalniņa.

"Bet stāsts ir ne tikai par to, ka tiks atjaunoti atsevišķi pļavu gabaliņi, bet arī par to, ka mūsu eksperti šo procesu vēros, piefiksēs mācības ar domu, ka mēs izprotam, kā vislabāk šo sēklu ievākšanas un piesēšanas metodi izmantot un kā visefektīvāk atjaunot pļavas. Līdz ar to tas būs ieguldījums ne tikai šo konkrēto pļavu atjaunošanā, bet arī zināšanās. Jo Latvijā šāda sēklu piesēšana sistemātiskā, mērķtiecīgā veidā nav darīta. Baltijā tas notiek Igaunijā – tur šī lieta jau ir diezgan labi attīstījusies, un mums ir arī igauņu kolēģi, no kuriem gūt padomu," uzsvēra  Latvijas Dabas fonda pārstāve.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti