Dienas ziņas

Nekvalitatīva būvniecība vai politiskie ķīviņi?

Dienas ziņas

Bibliotēka dodas uz mājām

Mazpulki rosina interesi par lauksaimniecību

Mazpulcēni forumā Nautrēnos iepazīstina ar gada laikā paveikto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Latvijas Mazpulki" ir viena no lielākajām bērnu un jauniešu organizācijām Latvijā, kas galvenokārt cenšas ieinteresēt jauniešus nodarboties ar lauksaimniecību. Tajā ir ap 2000 biedru. Ik gadu rudenī norisinās forumi, kuros mazpulcēni iepazīstina ar paveikto gada laikā, kā arī lauku labumu tirdziņā pārdod savu saražoto un izaudzēto produkciju. Nupat aizvadīts Latgales forums Nautrēnos. Tā laikā godināja arī divus Nautrēnu mazpulka aktīvākos un veiksmīgākos biedrus.

Nautrēnu mazpulkā šogad darbojas teju 30 mazpulcēni. Divi no viņiem, Laima Grišule un Viktors Drozdovs, saņēma veicināšanas balvas konkursā "Sējējs" nominācijā "Rītdienas sējējs". Tās pasniegtas par pieciem veiksmīgi izstrādātiem un aizstāvētiem projektiem dārzkopības jomā. Viktors audzē sīpolus, kartupeļus, gurķus un gladiolas, savukārt Laima audzē un ievāc ārstnieciskos augus.

Savu produkciju mazpulcēni piedāvāja iegādāties arī lauku labumu tirdziņā, kas rīkots "Latvijas Mazpulku" Latgales foruma laikā Nautrēnos.

"Ar ārstniecisko augu audzēšanu un ievākšanu es esmu jau diezgan sen pazīstama. Jau mana vecmamma ar to nodarbojās. Mazpulkos vienmēr var iegūt kaut ko jaunu un uzkrāt jaunas zināšanas. Es domāju, ka mana personība ir izveidojusies un izaugusi caur mazpulkiem un to nevar kaut kā nodalīt," sacīja 477. Nautrēnu mazpulka mazpulcēns Laima Grišule.

"Noteikti ir jāiesaistās mazpulkos, un es iesaku to darīt, jo šādi tu vari pārbaudīt sevi, tu vari kopt savus lauciņus, dārzus, tu iemācies to darīt jau no bērna kājas," sprieda 477. Nautrēnu mazpulka mazpulcēns Viktors Drozdovs.

Dārzeņu un augļu audzēšana ir tikai viena no daudzajām, taču nozīmīgākajām jomām, ar ko mazpulki nodarbojas. Galvenais uzdevums ir rosināt lielāku jauniešu interesi par lauksaimniecību. Pieredze rāda, ka reizēm jaunieši savas idejas attīsta līdz pat veiksmīgiem biznesa projektiem un viņu produkcija nonāk arī veikalos.

"Tagad jau ļoti ir grūti bērnus savākt un pie zemītes pielikt strādāt, bet viņiem šeit ir pirmās iemaņas, viņi redz, ka viņi iegūst darba rezultātus strādājot. Tad viņi var pārdot savu produkciju tirdziņos. Viņi iegūst arī uzņēmēja pirmās iemaņas," lēsa 477. Nautrēnu mazpulka vadītāja Anita Šķestere.

Galvenokārt mazpulki darbojas reģionos. Lielākais mazpulku skaits, 32 mazpulki, ir Vidzemē. Tai seko Latgale ar 28 mazpulkiem.

"Kad kādam tiek jautāts, vai tu zini, kas ir mazpulki, bieži vien sanāk saskarties ar atbildi, ka īsti ne, bet varbūt vari pastāstīt. Tad bieži vien es saprotu to, ka mēs darbojamies ar bērniem un jauniešiem no lauku reģioniem. Rīgā mēs tik ļoti daudz nedarbojamies," vērtēja mazpulku mediju un brīvprātīgā darba koordinatore Elīna Jogure.

Šobrīd Latvijā lēnām tiek strādāts pie tā, lai mazpulku kustībā iesaistītu vēl vairāk bērnus un jauniešus, īpaši no mazāk pārstāvētajiem novadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti