Dienas ziņas

Maksimālā aizņēmuma summa – bērnu rotaļu laukumam

Dienas ziņas

Pensionāriem jāpieņem lēmums par 2. pensiju līmeni

Mazās slimnīcas palīdz darbā ar Covid-19 pacientiem

Mazo slimnīcu palīdzība Covid-19 pacientu ārstēšanā atvieglo reģionālo slimnīcu darbu

Arī mazākās slimnīcās kopš decembra terapijas nodaļās uzņem vidēji smagus Covid-19 pacientus. Ludzas medicīnas centrā, kā arī Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienībā divu mēnešu laikā bijuši jau vairāki simti pacientu. Tas ir atspaids darbā reģionālā līmeņa medicīnas iestādēm. Arī iespēja vietējiem mediķiem gūt pieredzi, un pacienti nav jātransportē tālu no dzīvesvietas.

Darbu ar pacientiem, kam ir Covid-19, mediķi mazajās slimnīcās vērtē kā palīdzības roku reģionālajām medicīnas iestādēm cīņā ar nezināmo. Ludzā kādreizējā infekciju nodaļa Covid-19 pacientiem pielāgota pērnā gada nogalē, izveidojot karantīnas zonu ar trīsdesmit gultasvietām.

SIA “Ludzas medicīnas centrs” terapijas nodaļas vadītāja Gunta Kozlova norādīja: “Ir atsevišķa ieeja ar atsevišķu pacelšanos uz 4. stāvu, lifts, pa kuru neviens cits pacients vai personāls nepārvietojas. Pilnā ekipējumā, darba apstākļi nav no tiem vieglākajiem.”

Arī slimnīcas teritorijā izveidotas vairākas ieejas un notiek pacientu plūsmas pārdale. Atjaunotā terapijas nodaļa jau vairāk nekā divu mēnešu garumā ir atbalsts tuvāk esošajai Rēzeknes slimnīcai.

“Nodaļa praktiski visu laiku ir 100% piepildīta; 26, 27, 30 pacienti ir faktiski visu laiku. Pieredze, protams, ir milzīga,” atklāja SIA “Ludzas medicīnas centrs” valdes loceklis Juris Atstupens.

Kopš decembra vairāk nekā 140 pacientus ar Covid-19 ir uzņēmusi arī slimnīca Balvos. Šeit pērn bijušajā infekciju nodaļā veikts remonts un lemts par ēkas tālāko izmantošanu tieši tad, kad pandēmija pieņēmās spēkā. Pacientu skaitam augot, daļa no viņiem ir arī bērnu nodaļā, savukārt bērni aprūpēti vēl citās telpās.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības pārstāve Lana Upīte skaidroja: “Mums būs savs personāls, savi ārsti, kas būs izgājuši šīm ugunskristībām cauri un mācēs, pratīs augstvērtīgi ārstēt pacientus. Tas ir arī ļoti svarīgs moments, ka netiek vests ne uz Rīgu vai uz Valmieru, vai Rēzekni.

Savukārt Balvu un Gulbenes apvienotās slimnīcas terapijas nodaļas vadītāja Sarmīte Pužule sacīja: “Nepieciešamības gadījumā ar tādām slimībām, kas ir klāt viņiem un nepieciešama kāda konsultācija, mēs sazināmies. Pamatā zvanām uz Stradiņa slimnīcu, tur gan ir kardiologi, gan reanimatologi.”

Šobrīd abās slimnīcās medikamentu un ekipējuma pietiekot, taču trūkst skaidrības par finansējuma sadali un citiem jautājumiem.

“Solījumi ir, bet šobrīd tikai oktobris, novembris samaksāts. Tās ir piemaksas darbiniekiem, tie ir individuālie aizsardzības līdzekļi. Solīts ir, ka samaksās, cerams, tas tā arī būs. Arī gribētos lielāku skaidrību par vakcināciju,” cerību pauda Astupens.

Ludzā aprēķināts: ja vakcīnas būs plašāk pieejamas, tad vienā dienā šeit poti varēs saņemt aptuveni 150 personas. Tāpat arī plānots iegādāt mobilo rentgena iekārtu un jau tagad gaiteņos izvietoti bezkontakta termometri.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt