Dienas ziņas

Studenti izstrādā programmas profesionālajai apmācībai

Dienas ziņas

Apdraudēti investīciju projekti mazajos novados

Paliek bez zupas virtuves

Maznodrošinātie dobelnieki paliek bez zupas virtuves

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Galvenais lai cilvēki būtu paēduši - ar šādu domu, beidzoties ziedojumiem, Dobeles Sarkanā Krusta zupas virtuves katlos nonāca arī pāri palikušās Eiropas Savienības (ES) finansētās pārtikas pakas trūcīgajiem. Tas gan nebija īsti likumīgi, un tagad zupas virtuve slēgta, bet ap simts maznodrošināto dobelnieku palikuši bez siltā viruma.

Par to, ka Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Dobeles nodaļas virtuvītē gandrīz četrus gadus ik dienu vārīta zupa tiem, kuri paši par sevi nespēj parūpēties, liecina vien tukšie spainīši kastēs un ieraksti grāmatā par izvārītajām vairāk  nekā 3000 porcijām viruma mēnesī.

„Paši esam gājuši bietes lasīt pa lauku, tāpat kartupeļus pagājušajā gadā. Ziedojumi ir vesti mums,” atceras Skaidrīte Vētriņa, LSK Dobeles komitejas brīvprātīgā.

Lielākais ziedotājs bijis kāds lielveikalu tīkls, bet tad dāsnā palīdzība beigusies, un  zupas katlā nonākušas arī ES finansētās pārtikas pakas, kas bija likumīgi tikai līdz brīdim, kamēr spēkā stājās grozījumi Ministru kabineta noteikumos. Nelikumīgo paku apēšanu atklājusi Zemkopības ministrijas revīzija, kura saskaitījusi, ka zupas virtuvē izlietotas 458 pakas.

Sociālajā dienestā uzskata, ka Sarkanais Krusts, neprasot izziņas par trūcīgā statusu, ir pabarojis daudz vairāk ļaužu, nekā būtu bijis nepieciešams. Sociālā dienesta vadītāja gan atzīst, ka zināmā mērā tādā ''ēnas zonā'' paliekot cilvēki,  kas vientuļi ir tikai fiziski, bet ne juridiski, un kuru pensija ir virs 90 latiem mēnesī.

„Tad mums viņi nonāk redzeslokā ar sabiedrības, kaimiņu ziņām un tad šis pakalpojums tiek pirkts vai nodrošināts un pievienojas klāt šim 64 personu skaitam, kuru mēs ejam aprūpēt, un jau ēdienu pamatreizes ir aprūpes mājās pakalpojumu grozā,” skaidro Dobeles novada Sociālā dienesta vadītāja Beāta Limanāne.

Kategorisku ''nē'' zupas virtuvei gan nesaka ne novada domē, ne Sociālajā dienestā.

Domes priekšsēdētājs telefonsarunā apstiprina, ka jau šomēnes tikšot izsludināts konkurss par pakalpojumu, bet tas, kam tieši pienāksies siltais virums, pagaidām gan vēl nav skaidrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti