Maznodrošinātajiem kompensēs «Sadales tīkla» tarifu kāpumu

Maznodrošinātajiem kompensēs „Sadales tīkla” pakalpojumu tarifu kāpumu, paredz Ekonomikas ministrijas sagatavotie normatīvo aktu grozījumi. 

No 1. augusta stāsies spēkā jaunie pakalpojumu tarifi, kas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, cik daudz elektrības patērēts, būs jāmaksā fiksēta maksa par pieslēguma nodrošināšanu. 

Ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktore Olga Bogdanova Latvijas Radio skaidroja, ka tiem, kas jau pašlaik saņem atbalstu elektroenerģijas maksājumiem, nekas papildus nebūs jādara. Viņiem kompensēs arī “Sadales tīkla” tarifa kāpumu.

EM pārstāve Olga Bogdanova: Maznodrošinātajiem kompensēs «Sadales tīkls» tarifu kāpumu

Bet tiem aizsargātajiem lietotājiem, kas joprojām savas tiesības neizmanto, obligāti ir jāpiesakās. “Tie ir maznodrošinātie iedzīvotāji, tie ir trūcīgie iedzīvotāji, tie ir cilvēki ar 1. grupas invaliditāti, tās ir ģimenes ar bērniem arī ar invaliditāti, un daudzbērnu ģimenes. Maznodrošinātie un trūcīgie piesakās pie savas pašvaldības. Viņiem arī jānorāda līguma numurs. Var pieteikties pie tirgotāja - pie „Latvenergo”. To var izdarīt vai nu „Elektrum” portālā, vai klientu apkalpošanas centrā pieteikties,” stāstīja Bogdanova.

“Var gadīties, ka cilvēkam nav noslēgts tiešais līgums ar elektroenerģijas tirgotāju. Tad apsaimniekotājs noslēdz pats līgumu ar tirgotāju. Uz viena elektroenerģijas tirdzniecības līguma ir vairāki cilvēki, kas faktiski pēc tam notērē elektrību savos dzīvokļos, un apsaimniekotājam ir pienākums šo atlaidi novirzīt tālāk līdz aizsargātajiem lietotājiem,” skaidroja Bogdanova. 

Ietekme uz mājsaimniecībām

 

 

Mājsaimniecības ar vienfāzes elektrības pieslēgumu

 

Elektrība netiek patērēta  +1,24 EUR

Elektrības patēriņš 100 kWh  +0,01 EUR

Elektrības patēriņš 150 kWh  -0,61 EUR

 

Mājsaimniecība ar 16 ampēru trīsfāžu elektrības pieslēgumu

 

Elektrība netiek patērēta  + 3,20 EUR

Elektrības patēriņš 100 kWh +1,97 EUR

Elektrības patēriņš 300 kWh  -0,50 EUR

 

Minētās summas būs maksājamas mēnesī

 

Autors: LTV „Panorāma”

No 1.augusta visiem lietotājiem tiks piemērots divdaļīgs tarifs – viena daļa būs fiksēta atkarībā no pieslēguma parametriem, bet otra daļa būs mainīgā – atkarībā no patērētās elektroenerģijas apjoma. Tādējādi tiek paredzēts, ka elektrotīkla uzturēšanas izmaksu segšanā piedalās visi sadales sistēmas lietotāji.

Salīdzinot ar spēkā esošo "Sadales tīkla" tarifu, mājsaimniecībām, kurām ir vidējs elektroenerģijas patēriņš un atbilstošas pieslēguma jaudas, maksājumi par sadales pakalpojumiem pie jaunās tarifu struktūras nepieaugs. Regulators ir veicis virkni pasākumu, lai samazinātu sadales operatora izmaksas un tarifu izmaiņu ietekmi uz lietotājiem.

Saskaņā ar regulatora veiktajiem aprēķiniem, tajās pieslēguma vietās, kur mājsaimniecībām elektroenerģijas patēriņš nav vispār vai ir tuvu nullei, maksājums par sadales sistēmas pakalpojumu pieaugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti