Dienas ziņas

Izmaiņas attaisnoto izdevumu atmaksā

Dienas ziņas

Izstāde «Stāsts par tukumnieka māju»

Kārsavā uzlabo apstākļus PII

Mazie kārsavnieki pēc bērnudārza pārbūves vairs nesals

Pirms vairāk nekā 50 gadiem būvētā pirmsskolas izglītības iestāde Kārsavā piedzīvojusi pārmaiņas. Gadu no gada vecāku un audzinātāju bažas par vēsajām telpām un novecojušo apkures sistēmu auga. Tagad, nosiltinot ēku, apturēta būvkonstrukciju bojāšanās un darbs bērnudārzā rit bērniem atbilstīgos apstākļos, un mazināšoties arī apkures izmaksas.

Līdz šim Kārsavas bērnudārzā bija lieli siltumenerģijas zudumi un bērni iekštelpās ģērbās siltākajās drēbēs. Šoruden, ēkas siltināšanai un apkures sistēmas maiņai noslēdzoties, apstākļi uzlaboti.

Būvdarbu laikā siltinātas ēkas ārsienas un cokols, tīrīta ventilācija, nomainīts jumts, kā arī ārdurvis. Pilnībā pārbūvēta apkures sistēma. Šāda veida nozīmes būvdarbi ēkā nebija veikti kopš 1963. gada, kad ēka nodota ekspluatācijā.

"Ēka bija caura praktiski, visur pūta vēji. Mums bija pat ziemā tā, ka mēs slēdzām sildītājus un mums +14 grādus nepārsniedza. Tagad mēs esam nogriezuši visus radiatorus praktiski līdz nullei un mums ir ļoti, ļoti silts," atzina Kārsavas pirmskolas izglītības iestādes direktore Ināra Laganovska.

"Radiatori bija aizauguši un nekādas atdeves dažās grupās vispār jau nebija. Līdz ar to vajadzēja nomainīt visu siltuma sistēmu pašā bērnudārzā un, protams, arī siltināt ārsienas," piebilda Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka.

Bez siltināšanas veikti arī citi darbi - atjaunotas arī visas ietves un celiņi.

Šobrīd bērnudārzu apmeklē 81 bērns. Gan audzinātājas, gan vecāki novērtē, ka pilsētā ir par vienu sakoptu teritoriju vairāk. "Ļoti celiņi viņiem patīk tagad, ar ratiņiem viegli piebraukt," atzina bērnudārza audzinātāja Valentīna Zelča.

Projekta īstenošanai ņemts aizņēmums Valsts kasē 117 000 eiro apmērā. Taču ieguldījums bija tā vērts. Lai arī pirmo šīs sezonas apkures rēķinu bērnudārzs saņems vien novembra vidū, jau tagad aprēķināts, ka patēriņš no ierastajiem gandrīz 19 kilovatiem stundā samazinājies līdz 11,85, tādējādi vairāk nekā 1000 eiro lielās izmaksas ik mēnesi samazinot teju par trešdaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti