Dienas ziņas

Iznākusi virtuālā ceļojuma grāmata pa Aizputi

Dienas ziņas

Līvu karoga svētki

Mazie cēsnieki sakārto Avotu parku

Mazie cēsinieki sakārto Avotu parku

Avotu parks Cēsīs ir īpaša vieta, kas bagāta neskaitāmi daudziem avotiem. Šo parku kā brīvdabas mācību klasi ikdienā izmanto Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolas audzēkņi. Bērni kopā ar pedagogiem šo vietu arī sakopuši un šoruden īstenojuši kādu pašu skolēnu izlolotu ideju - parkā uzstādīta pirmā latvju rakstu zīme.

Mārtiņš Reinis Trops šobrīd mācās Cēsu pilsētas Pastariņa sākumsskolas 2.klasē un tieši viņa ideja par to, kā Avotu parku Cēsīs padarīt pievilcīgāku, ir īstenojusies.

"Man jau vecāki pirms skolas mācija par senajām latvju zīmēm. Tā kā mani sauc Mārtiņš, mani ieinteresēja mana zīme - Mārtiņzīme. Tā es izdomāju, ka Avotu ielejā es varētu to uzstādīt," saka Mārtiņš Reinis Trops.

Avotu parkā vēl iecerēts uzstādīt trīs citas latvju rakstu zīmes. Mārtiņa Reiņa tētis stāsta, ka šī vieta ir enerģētiski ļoti bagāta un nu šo enerģiju papildinās latvisko zīmju spēks.

"Pēc latviskās dzīvesziņas - ja šo vietu aprīko ar īstenām spēka zīmēm, ar labu nodomu, lai viņas strādātu, darītu labu pilsētniekiem, un visai Latvijai brīnišķīga lieta, un pasākums ir izvērties," saka Viesturs Trops.

Pastariņa sākumskolas skolēniem netrūkst vēl citu ideju, kuras viņi vēlētos šeit realizēt. Bērni parkā gribētu redzēt māju pīlēm, vairāk soliņu un mobilo telefonu uzlādes punktu. Taču ikdienā skolas audzēkņi parku izmanto kā brīvdabas mācību klasi.

"Šeit ir ļoti daudz avotu. Ja atnāksiet citā dienā, kāds avots būs pazudis un radies jauns. Mēs mēram temperatūru, mēs skatāmies dzidrumu, mēs pētām, ar ko unikāls ir parks, kad neaizsalst ziemā," stāsta Iveta Daiga, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumsskolas skolotāja.

Atbalstu pirmās latvju zīmes uzstādīšanai Pastariņa sākumskolai sniedzis Cēsu Rotari klubs. Tā biedri uzsver - pats galvenais, ka parka labiekārtošanas idejas autori ir bērni.         

"Lai bērni iemīlētu un saudzētu Latvijas dabu, ir jāsāk tieši ar viņu praktisko darbību. Tā dzima šīs ideja. Mēs skatāmies, kuru no idejām ar mūsu atbalstu varam realizēt," norāda Cēsu Rotari kluba biedre Mārīte Raudziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt