Dienas ziņas

Aprūpes centru «Rupsalas» pārņems pašvaldība

Dienas ziņas

Ārvalstu jauniešus iepazīstina ar veģetārismu

Mazie baušķenieki ieskandina Latvijas simtgadi

Mazie baušķenieki ieskandina Latvijas simtgadi

Gaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, Bauskas bērnudārzā "Pasaulīte" tiek apgūtas 100 tautasdziesmas, ik mēnesi veidojot nelielus koncertus. Piektdien, 20.aprīlī, ap 170 bērnudārza audzēkņu vienojās vērienīgā pusotras stundas garā koncertā "Es esmu Latvija".

Kamēr skatītāji ieņem vietas zālē, Bauskas kultūras centra aizkulisēs savam lielajam uznācienam, kas veltīts mūsu valsts simtajai dzimšanas dienai, gatavojas paši mazākie baušķenieki.

Rotaļas, dziesmas un dzejoļus bērni mācījušies visu mācību gadu. Arī Latvijas lielā jubileja bērnudārzā ''Pasaulīte'' ar nelieliem koncertiem tiekot atzīmēta katru mēnesi, bet šoreiz kā īsti mākslinieki var sajusties visi vairāk nekā 170 pirmskolas izglītības iestādes audzēkņi.

"Bērni jau ir ļoti saprotoši un gudri un visu ļoti labi ņem pretīm. Ir tikai jādara. Ideja virmoja jau vecajā gadā, jo visām kolēģēm bija doma, ka kaut kas skaists ir jāuzdāvina Latvijai. Vēlējāmies pateikt to, ka arī mēs esam Latvija," teica pirmsskolas skolotāja, pasākuma režisore Daiga Krūmiņa. 

Mazajiem par uzstāšanos satraukuma nav, bet vecāku un vecvecāku sirdis piepildījis saviļņojums un gandarījums par bērnudārzā  ieliktajiem pamatiem, kas ļaus bērniem iemīlēt savu novadu un valsti.

"Bērniem ir ļoti svarīga piederība Latvijai, un bērnudārzā ļoti daudz viņiem iemāca, un mājās mēs to kopjam. Kā piemērs: tad, kad manam mazbērnam bija trīs gadi, valsts svētkos 18.novembrī sāka spēlēt himnu, un viņš man saka - "ceļamies kājās un dziedam". Un dzied, man pilnīgi bija asaras acīs no tā aizkustinājuma," atzina vecāmmma Laila Jurcika.

Arī pusotru stundu garajā koncertā aizkustinājuma asaras piezagās nevienam vien skatītājam, bet bērniem tā bija neaizmirstama pieredze, iespēja parādīt savas prasmes un celt pašapziņas latiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt