Labrīt

Pirms reformas pašvaldības kārākas izsolīt īpašumus; ierobežojumus plāno no nākamās vasara

Labrīt

Koncertceļojums ar trolejbusu uzsāks festivālu "Arēna"

Rinkēvičs mudina Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas pilsoņus reģistrēties

Mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo līdz šim Lielbritānijā reģistrējuši savu dzīvesvietu

Aptuveni 16 000 Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā septembrī ir reģistrējuši savu dzīvesvietu, tomēr kopējais reģistrējušos skaits joprojām ir mazāk nekā puse no Apvienotajā Karalistē dzīvojošās diasporas, intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Ministrs brīdināja, ka, Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības, tie cilvēki, kas nav spējuši pierādīt, ka viņu juridiskais statuss atbilst Apvienotās Karalistes likumiem, var tikt lūgti atstāt valsti. Rinkēvičs uzsvēra, ka gan Lielbritānijas valdības, gan Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) un Latvijas vēstniecības interneta vietnēs ir pietiekami daudz informācijas par to, kā iespējams reģistrēt savu dzīvesvietu. Tāpat Latvijas iestādes sniedz gan telefoniskas, gan elektroniskas konsultācijas par nepieciešamo rīcību.

Rinkēvičs atzina, ka situācija saistībā ar "Brexit" joprojām ir neskaidra un mainīga. "Tā ir ļoti sašķelta politiskā vide un ļoti sašķelta sabiedrība. Ja vienošanās [britu parlamentā] netiek apstiprināta, domāju, ka būs plaša iekšpolitiskā krīze - ārkārtas vēlēšanas vai referendums. Ja valsts gatava iet uz referendumu vai vēlēšanām, tad mums Lielbritānijas palikšana Eiropas Savienībā būs jāatbalsta uz kādu brīdi," pauda ārlietu ministrs.

Latvijas Radio korespondents Konohovs par "Brexit" jaunumiemLatvijas Radio

  KONTEKSTS:

  Lielbritānijas un Eiropas Savienības sarunās ceturtdien, 17. oktobrī, panākts jauns “Brexit” vienošanās variants, paziņoja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. Ceturtdien "zaļo gaismu" jaunajam līgumam deva Eiropadome, kas pulcē visu ES dalībvalstu vadītājus.

  Vienošanās vēl jāapstiprina Lielbritānijas parlamentam un Eiropas Parlamentam. Tiesa, pašlaik nav skaidrs, vai tajos tā varētu gūt atbalstu. Britu parlaments, lai apspriestu jauno vienošanos, sanāks uz sēdi sestdien, 19. oktobrī, kas būs pirmā brīvdienu sēde pēdējo 37 gadu laikā, norādīja “Sky news”.  "Es tagad ceru, runājot par ievēlētiem pārstāvjiem, ka mani kolēģi Vestminsterā vienosies, lai apstiprinātu šo lielisko vienošanos un bez ilgākas kavēšanās beidzot īstenotu “Brexit”," sacīja Džonsons.

  Lielbritānijas pastāvīgā iedzīvotāja statusam pēc “Brexit” reģistrējušies apmēram 1,8 miljoni Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu. Starp tiem ir arī vairāk nekā 57 tūkstoši mūsu valsts iedzīvotāju. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti