Dienas ziņas

Iecavā aizvadīts pirmais mākslas plenērs

Dienas ziņas

Kooperēšanās palīdz mājražotājiem

Cēsīs darbojas "Mazā Brīnumzeme"

«Mazā brīnumzeme» – miniatūrs Cēsu pilsētas modelis - priecē bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mazi cilvēciņi, mazas pilsētas ieliņas un automašīnas, kas, lai gan pavisam mazas, tomēr spēj braukt tāpat kā īstās mašīnas - ievērot ceļu satiksmes noteikumus, apstāties pie sarkanās gaismas, rādīt pagriezienus un palaist gājējus. Tāda ir “Mazā brīnumzeme” Cēsīs - miniatūrs pilsētas modelis, kuras mērogs ir 1:87.

Ja pirms aptuveni 100 gadiem pasaulē populāra aizraušanās bija vilcienu modelisms, tad mūsdienās ir pienācis laiks automodelismam. "Mazās brīnumzemes" idejas autors Edmunds Sprūdžs stāsta, ka radīt pēc iespējas precīzāku automašīnas kustības simulāciju ir mazās brīnumzemes viens no pamatmērķiem. „Ja mašīna krustojumā griežas pa labi, tad viņa rāda labo pagriezienu. Pēc tam viņa viņu izslēdz, samazina ātrumu pirms tā pagrieziena, pirms tā krustojuma. Krustojumā ievēro labās rokas likumus,” stāsta Sprūdžs.

Šobrīd "Mazā brīnumzeme" atrodas Cēsīs, Pastariņa sākumskolas telpās, kur tā ir atvēta kopš pavasara. Šonedēļ Vispasaules cēsnieku dienu ievaros to apmeklēja daudzi bērni un arī pieaugušie. „Bērni ne tikai priecājas, ka ir mazā pasaulīte, bet arī reāli saprot tehnoloģiju, kas aiz tā visa stāv, un tiek mudināti mācīties ne tikai ar galvu vai strādāt tikai ar rokām, bet kombinēt abas šīs prasmes,” klāsta "Mazās brīnumzemes" saimniece Kristīne Sprūdža.

Edmunds Sprūdžs ar dzelzceļu modeļu veidošanu aizraujas aptuveni desmit gadus, taču jau kopš bērnības nodarbojas ar kuģu modelismu. Tāpēc viņš vēlas, lai arī mūsdienu bērniem būtu iespēja aizrauties ar dažādām tehniskām nodarbēm. „Kā tad mēs citādi dabūsim tos inženierus? Tie bērni jau jānoķer pamatskolā. Ja viņi neizvēlas fiziku, ķīmiju, matemātiku jau pamatksolā, tad viņš nevar tikt tajās vajadzīgajās augstskolās, pat ja viņš vidusskolā ir pārdomājis,” domā Sprūdžs.

Šobrīd "Mazā brīnumzeme" atrodas vien pagaidu telpās, tās veidotājiem ir mērķis atrast daudz plašāku mājvietu, kur pilsētas maketus varētu izbūvēt vismaz 300 reižu lielākus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti