Mazā Aleksandra ārstēšanai valsts atbalsta un ārstu konsīlija vietā – «Ziedot.lv»

Jau septiņus mēnešus Kantu ģimenē aug mazais Aleksandrs, un jau septiņus mēnešus viņa mamma nav gulējusi nevienu nakti. Zēnam ir smaga saslimšana, viņš ēd un elpo tikai ar caurulīšu un aparātu palīdzību. Ģimene portālā Ziedot.lv vāc 34 tūkstošus eiro, lai puisēnu pēc iespējas ātrāk operētu Vācijā. Taču būtu pieticis ar Latvijas ārstu konsīlija  slēdzienu, lai slimais puisēns iegūtu visus nepieciešamos dokumentus un operāciju segtu par valsts naudu, nevis kārtējo reizi lūgtu ziedotāju atbalstu.

Septiņus mēnešus Aleksandrs ir ne tikai liels prieks savai mammai, tētim un māsiņai, bet arī lielas rūpes. Viņam ir iedzimta mēles, mutes un rīkles anomālija – Pjera Robina sindroms un aukslēju šķeltne. “Viņam ir ļoti sašaurināti elpceļi. Caur šo viņš ēd un caur šo viņam atsūc gļotas,” tā, rādot caurulītes un aparātus, stāsta Aleksandra mamma Natālija Kante. Mamma naktīs guļ caurā miegā.

Ar slimo bērnu uz rokām ģimene jau vairākkārt saskārusies ar dīvainībām medicīnas sistēmā.  Invaliditāte puisītim iedota uz vienu gadu. Par īpašas kopšanas atzīmi, kas ļauj mammai nestrādāt un kļūt par zēna aprūpētāju, nācās cīnīties, jo ekspertīžu komisijā neuzskata, ka zēnam, kas pilnībā atkarīgs no aparātiem, tā nepieciešama.

Tāpat viņai ieteikts nogaidīt ar operāciju. Dokumentos fiksēts, ka ieteicamais operācijas vecums ir trīs gadi. Tieši tāpēc tagad portālā Ziedot.lv ģimene vāc naudu, lai dotos uz klīniku Vācijā un veiktu operāciju pēc iespējas ātrāk.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Lūpu, augslēju un šķeltņu centrā Aleksandrs bijis divreiz, bet otrajā reizē konsultācija pat nenotika. Puisītis smaka, un viņu ar ātrajiem veda uz Bērnu slimnīcu. Te apgalvo, ka bērnus operē ļoti agrīni, jau no trīs mēnešu vecuma. Bet Aleksandram ir vairākas smagas diagnozes un, visticamāk, gadījums tiešām ir pārāk nopietns, lai operētu Latvijā.

Taču arī tad nav jāvāc ziedotāju nauda, bet jāsaņem konsīlija slēdziens, attiecīgā veidlapa un operācija jāveic par valsts naudu jebkur citur Eiropā. “Apskatīsim bērnu, izvērtēsim situāciju un sasauksim konsīliju ar nepieciešamajiem speciālistiem, un lemsim, ko tagad darīt,” saka RSU Latvijas lūpu un sejas šķeltņu centra vadītāja profesore Ilze Akota.

Pagaidām no operācijai vajadzīgās summas saziedota trešā daļa naudas. Ja konsīlijs notiktu pēc iespējas ātrāk, ģimene Nacionālajā veselības dienestā iegūtu E-2 veidlapu un visu ārstēšanu Vācijā segtu no valsts budžeta.

Gaidāmās operācijas nav vieglas, bet noteikti atvieglotu mazā Aleksandra dzīvi. Par to, ka viņš ir cīnītājs, šaubu nav! 

Saistītie raksti
4 komentāri
Rolands
Ir skumji apzināties ka šādās neatliekamās situācijās ir izteikta bezdarbība no mediķu puses, tas tak ir tomēr mazs bēns . Noteikti par savējiem parūpētos un konsīlijs jau būtu sasaukts nākamajā dienā , bet lemums jau būtu gatavs iepriekšējā dienā . Tad vēl, komentāra sniedzējs ar vādu ,,Tavs vārds,, nez kāpēc neuzrāda īsto vārdu, laikām ir ko slēpt ?
Tavs vārds
Par šo sižetu ir tikai viens sakāms: WTF? Konsīlijs vēl nav bijis, bet patosainā Kinca kārtējo reizi nomleno valsti? Sasauks konsļiju, nolems, ka vajag operāciju un izdarīs visu ko vajag, bet nē, vajag šai kreisajai Kincai apzināti tracināt cilvēkus un kārtējo reizi pasniegt situāciju tā, ka Latvija mērdē savus cilvēkus. Tiešām nesaprotu kāds ir šādu sižetu mērķis? Būtu prvātais medijs, saprastu: pasūtījuma raksts par slikto Latviju, bet tas tomēr ir sabiedriskais medijs. Vai tas ir sabiedrības interesēs, ja informācija tiek pasniegta neobjektīvi un dzelteni?
чоткий
Klau, gudriniek, iebaz sev trubinjas kakla (un vel kautkur citur) un 7 menesus ta padzivo. A uz visiem taviem protestiem tev atbildes - gaidiet konsiliju, kautkad busot.
Inga Kupča
Paldies Kincai par sižetu. Kinca vainīga, ka 7 mēnešu garumā konsilijs vel nav bijis, vai tomēr musu Latvijas sistēma?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti