Panorāma

Kapelāne : Covid pacients vien lūdz paturēt roku

Panorāma

Panorāma

Studijas vakcinēšanās dēļ pārtrauc maz studentu

Maz studentu pārtrauc studijas vakcinēšanās dēļ

Ārkārtējās situācijas laikā ieviestie stingrie Covid-19 ierobežojumi uz laiku atvieglojuši dzīvi tiem studentiem, kas nebija paspējuši sapotēties pret Covid-19 vai to darīt nemaz neplānoja. LTV “Panorāma” jau vēstīja, ka kopš oktobra vidus bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta apmeklēt augstskolas klātienē nedrīkst. Līdz ar atgriešanos pie attālinātā modeļa  vairumā studiju programmu arī nevakcinētie turpina iegūt zināšanas. Cik daudz studentu šogad izvēlējušies studijas pārtraukt vai pamest pavisam?

Arturs Zvaigzne šī gada septembrī būtu sācis studijas 2. kursā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), bakalaura programmā “Fizioterapija”. Neklātienē viņam tā jāstudē piecus gadus, bet nāks viens gads klāt, jo students izšķīries ņemt akadēmisko pārtraukumu un nevakcinēties pret Covid-19, jo esot vesels un neesot pārliecināts par vakcīnu efektivitāti un blaknēm.

"Es esmu jauns cilvēks, imunitāte man ir stipra, un es neuzskatu, ka man būtu jāvakcinējas šobrīd. Es gribu turpināt mācīties. Tas ir viennozīmīgi. Tas ir mans mērķis – universitāti pabeigt, bet šobrīd es veicu šādu izvēli," saka Arturs Zvaigzne.

Līdz ar ārkārtējo situāciju durvis Rīgas Stradiņa universitātē šodien ir ciet un studiju process notiek attālināti. Tādēļ vismaz pašlaik tajā drīkst piedalīties arī nevakcinētā studentu daļa. Un, līdz ar to pašlaik, kā iemeslu minot – nevēlēšanos vakcinēties, studijas pārtraukuši vien seši studenti.

"Mēs, protams, saprotam, ka Covid-19 ir ietekmējis vairāk nekā tikai sešus cilvēkus, bet, vai ir būtisks atbirums aicinājuma vakcinēties dēļ – ar gandarījumu konstatējam, ka nē," atzīst RSU Veselības studiju prorektors Guntis Bahs.

Tikmēr Latvijas Universitātē (LU), raugoties uz laika posmu no augusta līdz oktobra beigām pēdējo četru gadu griezumā, redzams, ka šogad pēc pašu vēlēšanās atskaitīto studentu skaits ir lielāks nekā citus gadus. Tomēr precīzu skaitli – cik daudzi izvēlējušies studijas pārtraukt tieši vakcinācijas dēļ – universitātē nenosauc. Tādi gadījumi esot. Piemēram, Medicīnas fakultātē, kur ne visu var apgūt attālināti, tikai četri.

"Mēs esam ļoti priecīgi par saviem studentiem, un tas ir tikai likumsakarīgi, ka Medicīnas fakultātē studējošie tomēr saprot vakcinācijas būtību un aptveres nepieciešamību, līdz ar to mēs šobrīd varam teikt, ka tas mūsu studentus ietekmē ļoti niecīgi," norāda LU Medicīnas fakultātes studiju direktore Ina Mežiņa-Mamajeva.

Arturs Zvaigzne no Stradiņa universitātes starp saviem kursa biedriem esot vienīgais, kas izlēmis paņemt gada pārtraukumu. Lai gan par sadzīvošanu ar koronavīrusu vēl daudz neskaidrību, viņš cer, ka nākamgad studēt drīkstēs.

"Es skatīšos, kāda būs turpmākā situācija, un ar cerību, ka kaut kas mainīsies un būs iespēja apmeklēt mācības klātienē arī cilvēkiem, kas nav vakcinējušies," piebilst students.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti