Panorāma

Tiesa: Čerņeckis izvēlējās nepareizu rotācijas apstrīdēšanas procedūru

Panorāma

Panorāma

Atsāk skatīt Zolitūdes traģēdijas lietu

«Maximas» darbiniece: Veikala ēkā jau pirms sabrukšanas bija vērojami būtiski defekti

Lielveikala “Maxima” ēkā Priedaines ielā jau pirms sabrukšanas bija vērojami būtiski defekti, par kuriem bija informēta arī veikala vadība. To, turpinoties liecinieku nopratināšanai Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, atzina sabrukušā lielveikala “Maxima” darbiniece.

Otrdienas sēdē vairākas sabrukušā lielveikala “Maxima” darbinieces apstiprināja jau agrāk izskanējušo - trauksmes signalizācija veikalā skanējusi regulāri, turklāt pat vēl pirms veikala atklāšanas.

Abas arī apliecināja – traģēdijas dienā, signalizācijai skanot ilgāk nekā parasti, darbinieki saņēmuši aicinājumu turpināt darbu, jo viss esot kārtībā.

Tāpat viena no “Maximas” darbiniecēm atklāja, ka lielveikala noliktavas telpā bija izvietotas stutes un regulāri gāzies ūdens, par ko viņa arī informējusi veikala vadītāju.

Pēc laikrakstā “Latvijas Avīze” publicētās informācijas, krimināllietas materiāli liecina, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ne reizi nav pratināts būvnieka “Re&Re” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš, kamēr, piemēram, cits līdzīpašnieks un uzņēmuma valdes loceklis Didzis Putniņš pratināts vairākkārt.

Valsts policija šo informāciju nekomentē, bet lietas prokurors Agris Skradailis Latvijas Televīzijai noliedza, ka, strādājot pie valsts apsūdzības, būtu izjutis šādas liecības trūkumu: “Ja būs nepieciešamība, ir iespējams uzaicināt gan no apsūdzības, gan aizstāvības puses jebkuru personu. – Bet, skatot lietas materiālus un gatavojot apsūdzību, jums nav pietrūkušas šādas liecības? – Nē, nav pietrūkušas.”

Jau ziņots, ka pēc ilgāka pārtraukuma atsākoties Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanai, SIA “Maxima Latvija”, kam procesā piemērots gan cietušā, gan apsūdzētā statuss, atgriezusies ar jaunu juridiskā departamenta direktoru un pastiprinātām aizstāvības rindām.

“Sakarā ar advokāta Rodes aizņemtību arī citos kriminālprocesos, “Maxima Latvija” nolēma piesaistīt vēl vienu advokātu, kurš varētu būt klāt arī tajās dienās, kad netiek otrs aizstāvis. Attiecībā par aizstāvības stratēģiju, šeit nekas nevarētu tikt mainīts, jo man ir dziļa pārliecība pēc iepazīšanās ar lietas materiāliem, ka SIA “Maxima Latvija” nav vainojama celtajā apsūdzībā,” pauda zvērināts advokāts Aleksandrs Berezins.

Tā dēvētā Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

Policija traģēdijas apjomīgās lietas izmeklēšanu pabeidza gandrīz pusotru gadu pēc notikuma, un prokuratūra kriminālvajāšanu sākusi pret astoņām personām. Tāpat šajā lietā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas.

Kopējais kriminālprocesā pieteikto kompensāciju apmērs pārsniedz 5,5 miljonus eiro. Turklāt arī uzņēmums "Maxima Latvija" atzīts par vienu no cietušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti