Sadaļas Sadaļas

«Maxima» sagrūšanā dzīvību zaudējuši 54 cilvēki; meklēšana turpinās (līdz 17:46)

 

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 54. Bez vēsts pazudušo cilvēku skaits līdz plkst 17.00 pēc Valsts policijas informācijas ir 13.

Plkst: 17:45 Atrasti 54 bojāgājušie

Plkst: 17:18 

Plkst: 16:59 Šodien traģēdijas vietā strādā ne tikai Rīgas, bet arī Vidzemes ugunsdzēsēji glābēji.

Plkst: 15.54 Pie Brīvības pieminekļa no svecēm izlikts "Astoņdesmitnieks" saistībā ar Ukrainas piemiņas dienu masu bada nāvē nomirušajiem. 2013. gadā aprit 80 gadi, kopš padomju vara Ukrainā mākslīgi izraisīja lielo badu jeb Golodomoru. Pēc dažādām aplēsēm bads nomērdēja no 3 līdz 10 miljoniem Ukrainas iedzīvotāju. Kopš 1999. gada ik gadu 22. novembrī tiek atzīmēta Golodomora upuru piemiņas diena.

Kā novēroja lsm.lv, tad apkārtējie brīnās par skaitli, jo domā, ka tas saistīts ar Zolitūdes notikumiem.

Plkst: 15:37 Bojāgajušo skaits sasniedzis 53, apliecināja Valsts Policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Policija šodien saņēmusi vēl trīs iesniegumus par bezvēsts pazudušām personām, kuras vēl varētu atrasties Zolitūdes lielveikala drupās, līdz ar to kopumā šādu iesniegumu skaits sasniedzis 13.

Ints Ķuzis, VP

Plkst. 15.15 Kopumā slimnīcās joprojām turpina ārstēties 23 traģēdijā Zolitūdē cietušie cilvēki. Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā patlaban atrodas veikala „Maxima" jumta nogruvumā vissmagāk cietušie pacienti. Viņu stāvoklis dienas laikā nav īpaši mainījies. Kā Latvijas Radio pastāstīja Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa, dažiem stāvoklis ir ļoti nopietns:

„Mums ir 10 pacienti, četri no tiem intensīvās terapijas klīnikā, kam stāvoklis smags. Starp viņiem  veikala kasieris, kam veic mākslīgo elpināšanu, pieslēgts mākslīgās nieres aparāts. Intensīvajā klīnikā ir arī divi glābēji. Citi ir ķirurģijas, traumatoloģijas, neiroķirurģijas nodaļās, viņiem stāvoklis smags, bet stabils."

Dace Kārkliņa

Plkst: 15:05 VUGD sācis darbu arī pagrabā. Tiek uzstādīti balsti, lai nostiprinātu pārsegumu (starp pagrabu un 1.stāvu)

Plkst: 14.49 Policijai izdevies noskaidrot divu bojāgājušo identitāti.

Bet Rīgas dome informē, ka par apbedīšanas pabalstiem un kapu vietām informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 67105048 vai bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005055.

Plkst: 13:54 Zolitūdē ierodas līdzcilvēki nolikt ziedus 

Plkst: 13:52 Iedzīvotāji ziņo, ka apkārtējos veikalos sveces un puķes kļuvušas dārgākas.

Plkst. 13.18 VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns informējis, ka darbi atsākti visos sektoros. Lielākā problēma ir gruvešu pārkraušana ar rokām. Zem veikala ir autostāvvieta, par darbu drošību virs tās lemj būvniecības eksperti.

Māra Rozenberga no Zolitūdes

Plkst: 12:59 Rīgas mērs Nils Ušakovs paziņojis, ka "Maxima" grausts tiks nojaukts un tālāk tiks lemts par iespēju aizliegt šajā vietā vispār kaut ko būvēt.

Plkst: 12: 54 Karte no videonovērošanas kamerām, kur ēkas sabrukšanas brīdī atradās cilvēki. Glābēji gan vēlāk norādīja, ka to nav varējuši pilnibā izmantot, jo cilvēki pārvietojušies arī ēkas brukšanas brīdī. 

Plkst. 12:35 Prezidents LTV paziņo: Tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība

Plkst: 12:08 Pēc Valsts policijas informācijas pie "Maximas" stāv vēl 4 cilvēki, kuri gaida un cer, ka tiks iznests ārā viņu tuvinieks. Valsts policijā kopš ceturtdienas saņemti 10 iesniegumi par bezvēsts pazudušām personām, kuras vēl varētu atrasties Zolitūdes veikalā.

Ugunsdzēsēji atsākuši darbus sagruvušajā veikalā Zolitūdē. Gruvešu izvākšana un arī upuru meklēšana notiek pēc ilgākas pauzes, kuras laikā tik lemts par tālāko rīcību. Ir izvākta lielākā daļa sabrukušās ēkas, tomēr tālākais darbs ir bīstamākais, tāpēc tam nepieciešama bija nopietna sagatavošanās,  stāsta VUGD vadītāja vietnieks, pulkvedis Kristaps Eklons.

Kristaps Eklons

Cilvēki pie sagruvušās „Maksimas" izsaka līdzjūtību visiem, kas cietuši, arī glābējiem, kuri strādā ļoti sarežģītos apstākļos un emocionālā stresā. Viņi cer, ka līdzāsbūšana kaut nedaudz spēs atvieglināt ciešanas.

Cilvēki pie "Maximas"

Māra Rozenberga no Zolitūdes

Plkst: 11:14  Ziedot.lv akcijā "Atbalsts 21. novembra traģēdijā cietušajiem" saziedoti 152 tūkstoši latu

Plkst: 11:06 Glābšanas darbos kopumā cietuši 13 ugunsdzēsēji, 3 gājuši bojā 

Plkst: 10:00 Glābšanas darbi notikuma vietā daļēji atsākti, atklāja VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns. Viņš norāda, ka glābēji vienojušies, ka gruvešos strādās ierobežots glābēju skaits un tikai konkrētās vietās, lai neizkustinātu konstrukcijas un nenotiktu jauns nogruvums. 

Iekšpusē uzturēsies ne vairāk kā 12 glābēji, viņi strādās vienā sektorā. Notikuma vietā gaida būvniecības ekspertus, kas varētu konstatēt konstrukciju stāvokli un noturību, lai tās neapdraudētu glābēju drošību.

Intars Zitāns, VUGD

Plkst: 9:53 Ziedot.lv cietušajiem savākti jau gandrīz 100 tūkstoši latu, LTV atklāja organizācijas vadītāja Rūta Dimanta. Viņa norāda, ka organizācija vēl nezina kā palīdzēt cilvēkiem, jo tik liela traģēdija nav piedzīvota. Tomēr fakts, ka cilvēki izrāda vēlmi palīdzēt, liecina, ka mēs esam spējīgi solidarizēties. "Sabiedrība ir ļoti sirdsgudra. Caur šo pieredzi mēs kļūsim iejūtīgāki," saka Dimanta. 

Plkst: 9:30 Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone Godmane LTV atzina, ka izglābto cilvēku dzīvības būs tas, par ko "mēs spējam sabiedrībai paskatīties acīs". Viņa arī norādīja, ka līdz otrajam nobrukumam izglābtie cilvēki bija liela uzvara. 

Taujāta vai glābēji izvērtējuši situāciju, pirms devušies gruvešos, Pētersone Godmane norādīja, ka pēc darbu veikšanas notiks izvērtētšana - gan darbību, gan dokumentu - lai varētu bez emocijām uz šo jautājumu atbildēt. 

Ierēdne arī norāda, ka šajā situācijā vissvarīgākais ir bijusi disciplīna. "Vistraģiskākais notiktu, ja visiem tiktu atļauts iet un palīdzēt. Tad mums būtu jauni upuri," viņa sacīja.

Plkst. 8.57 Glābēji ir nokļuvuši līdz ļoti sarežģītām konstrukcijām un pārsegumiem, kuru demontēšana var radīt draudus glābējiem, jo tie var nokrist. Tāpat nestabils ir grīdas segums, tāpēc pašlaik uz laiku ugunsdzēsēji glābšanas darbus ir pārtraukuši, lai pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību. Tāpat tiek gaidīts, lai paliek gaišāks un būtu labāka redzamība.

Šobrīd uz vietas atrodas aptuveni 130 glābēji.

Anna Platpīre no Zolitūdes

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa informēja, ka  apzināti 16 bērni, kuri zaudējuši vienu vai abus vecākus, trijiem bērniem vairs nav abu vecāku. Viņi pašlaik uzturas pie tuviniekiem. Ziņas saņemtas no Izglītības ministrijas, no Labklājības ministrijas un skolām.

Rieksta-Riekstiņa aicina zvanīt pa bezmaksas telefonu 116111, kur sniegs padomus un palīdzību. Speciālisti iesaka būt kopā ar cietušajiem un viņu tuviniekiem, nemēģināt apslāpēt emocijas, jo tās jāizdzīvo, jāizsāp.

Laila Rieksta Riekstiņa

Plkst. 8.05 Rīgā, Zolitūdē pie sagruvušā lielveikala „Maksima" turpina uzturēties cilvēki, kuri gaida kādas ziņas par saviem pazudušajiem tuviniekiem.  Glābēji turpina meklēšanas darbus, šobrīd tie notiek visgrūtāk pieejamākajās un pašu glābēju dzīvībai nedrošākajās vietās, kur gruvešu slānis sasniedz pat četrus metrus, tādēļ tie rit ļoti lēni.

Anna Platpīre no Zolitūdes

Plkst. 6.20 Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 52, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis. Pēdējā cilvēka mirstīgās atliekas no drupām iznestas dažas minūtes pirms plkst.6. Bojāgājušais uzreiz atpazīts.

Drupu pārmeklēšana turpinās. Vēl nav atpazīti divi bojāgājušie.

Toms Sadovskis

Lai pieminētu ceturtdienas vakarā Zolitūdē notikušās traģēdijas upurus, sestdien visā Latvijā sākas trīs dienu sēras.

Saskaņā ar valdības lēmumu, sestdien, svētdien un pirmdien visā Latvijā pie ēkām jāizkar valsts karogi sēru noformējumā, turklāt pirmdien, 25.novembrī, plkst.10 visā valstī tiks noturēts klusuma brīdis.

Šajās dienās ir atcelti vai pārcelti kultūras, sporta un izklaides sarīkojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt