Panorāma

Bērziņš otrreiz atsaka Pabrikam

Panorāma

Eiro Latvijā: oficiālais pārejas kurss – 0,702804

Vai «Maxima» vadību apmācīja intervijām Latvijā?

«Maxima»: Lapsa nekonsultēja uzņēmumu; žurnālists nerāda interviju ar Staškeviču

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Maxima" līdzīpašnieka Igna Staškeviča otrdien Latvijas Televīzijā teiktais, ka pirms tikšanās ar Latvijas presi viņš ir ticies ar pazīstamo žurnālistu Lato Lapsu, raisījusi lielu rezonansi pašmāju žurnālistu vidē. Lapsa kategoriski noliedz, ka būtu mācījis "Maxima" akcionāru, kā labāk runāt ar vietējo presi, un draud sūdzēt tiesā ikvienu, kurš to apgalvos. Viņš pat neatklāj, vai vispār ticies ar Staškeviču, lai gan tas ir zināms pavisam droši.

Gandrīz stundu gara intervija ar veikalu tīkla "Maxima" līdzīpašnieku Ignu Staškeviču notika Latvijas Televīzijas tiešraidē otrdienas vakarā. Tajā Staškevičs apstiprināja faktu, ka dienu pirms lielās preses konferences viņš ir ticies ar žurnālistu Lato Lapsu. Staškevičs gan noliedza, ka tas būtu bijis mediju treniņš jeb mācības par to, kā pareizi runāt ar Latvijas žurnālistiem. "Jā, es tikos ar Lato Lapsu. Cik es atceros, viņš uzdeva dažus jautājumus par mūsu uzņēmumu, par situāciju, kurā atrodamies, par iespējamiem nākotnes soļiem. Es atklāti dalījos ar viņu ar informāciju. Es nejūtos, ka man būtu kaut kas slēpjams. Un, jā, tas bija arī lietderīgi man," saka Staškevičs.

Mediju treniņu esamību noliedz uzņēmuma "Maxima Latvija" preses sekretārs Jānis Beseris. Viņš uzver, ka žurnālists Lato Lapsa ir ticies ar Staškeviča kungu tikai, lai to intervētu, nevis mācītu, kaut gan Beseris nenoliedz, ka no šādas intervijas ieguvējs bija arī pats Igns Staškevičs. "Pēc Gintara Jasinska preses konferences Lapsas kungs pats izrādīja interesi par to. Staškeviča kungam bija svarīgi saprast, kādi ir aktuālie jautājumi Latvijā, un tika pieņemts lēmums, ka to tikšanas ir nepieciešams organizēt," stāsta Beseris.

Pats žurnālists Lato Lapsa komentāros ir visai skops, un nesaka – ir vai nav ticies ar "Maximas" pārstāvjiem. "Tas, ko es varu teikt par visu šo gadījumu ir tas, ka - ja kāda persona atļausies apgalvojuma formā paust ziņas, ka es esmu organizējis vai kā citādi piedalījies mediju treniņos, kas rīkoti "Maximas" pārstāvjiem, turklāt saņemot par to samaksu, es nekavējoties pret šo personu vērsīšos tiesā ar pieteikumu. Tas ir viss, kas man ir sakāms," norāda Lapsa.

Žurnālists Lapsa neatbild arī uz jautājumu – kur var izlasīt viņa interviju ar Ingu Staškeviču. Lapsa gan arī  piebilst, ka pagaidām neko nekomentēs, jo uzskata ka šīs jautājums vēl tiks iztirzāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti