«Maxima» bijušais apsargs jau trešo reizi neierodas uz Zolitūdes tiesu

Uz Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanu trešdien, 31.augustā, jau kārtējo reizi liecināt neieradās bijušais veikala apsargs Igors Vītols. Iepriekš vairāku cietušo liecībās izskanējis, ka, iespējams, tieši apsargi apturējuši evakuācijas signalizāciju, to aptinot ar līmlenti.

Gan aprīlī, gan jūnijā Vītols uz tiesas sēdi neieradās veselības apstākļu dēļ, un arī šobrīd viņam aizvien esot darba nespējas lapa, informēja Vītola advokāte Dace Ozoliņa.

Prokurori iepriekš pieļāvuši – iespējams, būs jāpiemēro piespiedu mehānismi, jo tiesa lēmusi, Vītola sniegtās liecības uzskatāmas par īpaši svarīgām.

“Mans pārstāvāmais nebija, viņam ir turpināta darba nespēja un slimība, bet es vairāk arī nekomentēšu. Bet šie apstākļi nav mainījušies, un tā iemesla dēļ uz šo tiesas sēdi viņš nebija. Līdz ar ko tiks lemts jautājums, kad viņu aicināt atkārtoti pēc kaut kāda laika. Tajā pašā laikā arī virkne citu cietušo vispār neinformē, kāpēc viņi neierodas un tam neviens nepievērš pastiprinātu uzmanību. Īpaši akcentēt viņa neierašanos šajā gadījumā īpaša attaisnojuma tam nav, jo tas, ka viņš ieradīsies ir fakts, tikai jautājums šajā gadījumā, ir jātiek galā ar savu veselības stāvokli, lai to izdarītu,” pauda stāsta advokāte Ozoliņa.

Bijušā "Maxima" veikala apsarga Igora Vītola advokāte Dace Ozoliņa

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana notiek kopš 2015.gada decembra,un līdz šim tajā uzklausīti cietušie un viņu pārstāvji, kā arī risināti procesuāli lēmumi.

Jau ziņots, ka pēc ilgāka pārtraukuma atsākoties Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanai, SIA “Maxima Latvija”, kam procesā piemērots gan cietušā, gan apsūdzētā statuss, atgriezusies ar jaunu juridiskā departamenta direktoru un pastiprinātām aizstāvības rindām.

“Sakarā ar advokāta Rodes aizņemtību arī citos kriminālprocesos, “Maxima Latvija” nolēma piesaistīt vēl vienu advokātu, kurš varētu būt klāt arī tajās dienās, kad netiek otrs aizstāvis. Attiecībā par aizstāvības stratēģiju, šeit nekas nevarētu tikt mainīts, jo man ir dziļa pārliecība pēc iepazīšanās ar lietas materiāliem, ka SIA “Maxima Latvija” nav vainojama celtajā apsūdzībā,” pauda zvērināts advokāts Aleksandrs Berezins.

Tā dēvētā Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

Policija traģēdijas apjomīgās lietas izmeklēšanu pabeidza gandrīz pusotru gadu pēc notikuma, un prokuratūra kriminālvajāšanu sākusi pret astoņām personām. Tāpat šajā lietā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti