Dienas ziņas

Izzūd Karostas vēsturiskā apbūve

Dienas ziņas

Reorganizēs Mazozolu pagasta pārvaldi

Matīšos grib atjaunot vēsturisko tautas namu

Matīšos vēlas atjaunot vēsturisko tautas namu

Burtnieku novada Matīšu pagasta centrā jau vairākus gadus aizmirstībā slīgst vecais tautas nams. Neveiksmīgas privatizācijas rezultātā ēka savulaik nonāca privātīpašumā, un arī tās pašreizējais īpašnieks par namu lieli interesi neizrāda. Tomēr vietējiem iedzīvotājiem par vēsturiskās ēkas likteni sāp sirds. Tāpēc ļaudis ir gatavi cīnīties, lai Matīšos atkal būtu pašiem savs tautas nams.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, vai Matīšos ir nepieciešams celt jaunu kultūras namu vai atjaunot veco tautas namu, šoruden tika veikta iedzīvotāju anketēšana. Šim aicinājuma atsaucās 435 iedzīvotāji, no kuriem lielākā daļa uzskata, ka Matīšos ir jāatjauno 1925. gadā celtais tautas nams. „Matīšu centrs ir drūmā izskatā. Ceļot jaunu ēku, mēs neko jaunu neiegūsim, iegūsim jaunu ēku. Primārais ir atjaunot šīs vecās ēkas," saka Matīšu pagasta iedzīvotāja Sandra Krūzkope.

Novada ļaudis esot uzrunājuši pašreizējo ēkas īpašnieku. Viņš esot gatavs uzsākt sarunas par ēkas nodošanu pašvaldības rīcībā. „Šai ēkai jānes vēsturiskā misija, kas viņai ir bijusi pagātnē, gan arī nākotnē. Šai ēkai citas vērtības nav. Tas ir kultūrvēsturisks mantojums. Kaut vai privātīpašnieks, bet viņam ir jāsaprot ar kādu ēku viņam ir darīšana," piebilst Krūzkope.

Tikmēr Burtnieku novada pašvaldības vadītājs vērtē - tas, vai Matīšu vēsturisko tautas namu izdosies atjaunot, lielā mērā tomēr būs atkarīgs no finansējuma. Vēsturiskā nama rekonstrukcijas izmaksas, visdrīzāk, būs diezgan ievērojamas, tomēr, ja arī pagasta ļaudis ir gatavi šim mērķim meklēt finansējumu, pašvaldība matīšniekus atbalstīs. „Iedzīvotāji biedrības vai kādā citā sabiedriskās organizācijas statusā ies šo ceļu, pašvaldība noteikti piepalīdzēs," saka Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

„Mēs varētu uz ziedojumiem kādu ārzemju latvieti piesaistīt. Tautai vajadzīgs ir nams, tā ir matīšnieku sirds un dvēsele," norāda pensionāre Biruta Maija Hince.

Ja ieceri par vēsturiskā tautas nama atjaunošanu tomēr neizdosies īstenot, Burtnieku novada pašvaldība ir gatava Matīšos uzcelt jaunu kultūras namu. Pašdarbības kolektīvi pagastā esot ļoti aktīvi un visus šos gadus kultūras dzīves vajadzībām tiekot izmantotas telpas pamatskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti