Matīsa prioritātes SM amatā - ceļu jautājumi un ES fondi

Jaunievēlētā satiksmes ministra Anrija Matīsa galvenās prioritātes jaunajā amatā būs ceļu jautājumu risināšana, darbs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem un esošo darbu turpināšana. Tā žurnālistiem piektdien pēc Saeimas balsojuma sacīja Matīss.

„Mēs redzam, kas notiek pavasarī ar ceļiem. Mums ir steidzami jāķeras klāt pie tā, lai sakārtotu šo situāciju. Otrām kārtām, mums ir nepieciešams uzsākt Eiropas Savienības struktūrfondu programmēšanas periodu ieviešanu. Tā, lai ar pirmo dienu, kad šie līdzekļi ir pieejami, tie uzreiz nonāktu mūsu tautsaimniecībā, lai nebūtu pārrāvuma un šie projekti tiktu īstenoti. Protams, ir jāpabeidz arī esošie darbi – jautājumi, kas saistīti ar iesāktiem darbiem – "AirBaltic" un citi," sacīja Matīss.

Taujāts par parlamentārā sekretāra iecelšanu, Matīss norādīja, ka vēl nav izlēmis un tuvākajās stundās varētu konsultēties un par šo jautājumu izšķirties. Viņš apstiprināja, ka pārrunās to ar Viktoru Valaini un, ja viņš uzņemsies šos pienākumus, nav izslēgts, ka tie tam tiks uzticēti.

Savukārt ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja būs Matīsa līdzšinējā vietniece. Tomēr viņa esot atteikusies pastāvīgi šo amatu ieņemt, tiks sludināts atklāts konkurss.

Matīss apliecināja, ka viņam izteikts piedāvājums iestāties partijā „Vienotība”, un viņš to izvērtēs.

Jau ziņots, ka Saeima deputāti piektdien ārkārtas sēdē satiksmes ministra amatā atbalstījuši līdzšinējo ministrijas valsts sekretāru Matīsu. Viņu atbalstīts ar 73 deputātu balsīm, pret bija 12.

Par uzticību Matīsam balsoja partijas "Vienotība", "Saskaņas centrs", Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības deputāti. Savukārt pret Matīsu ministra amatā nostājās "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, satiksmes ministrs Aivis Ronis pirms mēneša paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju. Lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā. Ronis turpināja strādāt līdz piektdienai, 1.martam.

Matīss ieguvis inženierzinātņu bakalaura un maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē. Iepriekš strādājis arī dažādos amatos Ekonomikas ministrijā (EM), tad 2008.gadā tika iecelts par EM valsts sekretāru, bet 2009.gadā tika pārcelts Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti