Panorāma

Valsts varētu kompensēt algas privātajā sektorā

Panorāma

Panorāma

Māsu dienā lūdz sargāt sevi un savus tuvos

Māsu dienā lūdz sargāt sevi un savus tuvos

Šodien – Starptautiskā māsu diena. Kādai no Latvijas medicīnas māsām tā paiet, mēģinot atpūtināt aizsargtērpā un brillēs nospiesto seju. Citai – uztraucoties par dīkstāvi un cerot, ka drīz viņa atkal varēs strādāt ierasto darbu ierastā apjomā. Taču koronavīrusa laiks skaudri iezīmē divas lietas. Māsas Latvijā ir tikpat neaizsargātas kā citur pasaulē. Un jautājumu par atalgojumu nedrīkst atlikt arī ārkārtējās situācijas dēļ.

Koronavīrusa laiks nesaudzē arī māsas. Ditai Raiskai – Māsu asociācijas prezidentei katrs rīts sākas ar zvanu uz Austrumu slimnīcu, kur mediķi cīnās par viņai ļoti mīļa tuvinieka dzīvību. "Tā ir saziņa, tā ir saziņa ar kolēģiem un savā veidā virtuāla būšana ar cilvēku, lai viss notiek un lai izveseļotos," saka Raiska.

Hronisko kaišu mocītais cilvēks, visticamāk, inficējās Ogres slimnīcā. Tur palātā līdz ar Covid-19 pozitīvu cilvēku kopā bija ievietoti seši pacienti. Lai sargātu sevi un citas māsas no saslimšanas, viņas kolēģe, māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina savukārt uzzināja, kur meklēt aizsargtērpus, kad citur tie jau izpirkti.

Slimnīcā strādājošie teica – tieši tādus pašus kombinezonus mēs spējām salasīt. "Bija izbrīnīti, ka prasa slimnīca, pēc pāris dienām mēs atradām kostīmus," teica Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina.

Latvijas māsu reģistrā šobrīd ir 8000 māsu. Atalgojuma jautājums gan joprojām ir aktuāls, un jau drīzumā ministru līmenī tiks skatīta sagatavotā atalgojuma reforma. "Mēs neesam dzirdējušas par neiedotajiem 60 miljoniem, kuru mums trūkst," saka Raiska.

Taču šodien, Māsu dienā, asociācija vispirms grib teikt paldies katrai medicīnas māsai, kura turpina darbu. "Mans novēlējums māsām ir sargāt pašām sevi un savus tuviniekus," norāda Raiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt