4. studija

Kā Dārziņu apkaimes iedzīvotājus ietekmēs jaunā augstsprieguma elektrolīnija?

4. studija

Īres parāds - 22 tūkstoši, bet parādniekus jau 15 gadus nav iespējams izlikt no dzīvokļa!

Bedrainais un putekļainais Bašēnu ceļš turīgajā Mārupes novadā...

Mārupē Bašēnu ceļa labošanu bremzē aizķeršanās ar kanalizācijas izbūvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mārupes novadā Bašēnu ceļa stāvoklis ir tik bēdīgs, ka cilvēki netiekot ārā no mājas, bet pašvaldība pagaidām ceļu nelabo, jo vēlas vispirms izbūvēt kanalizāciju, kuras izveides konkursā ir aizķeršanās, vēstīja LTV “4. studija”.

“Ceļš ir izdangāts un praktiski nekad netiek labots,” stāstīja vietējā iedzīvotāja Aina Līga Jurevica.

Viņas ģimene māju Mārupes nomalē iegādājās pirms vairāk nekā 30 gadiem. Tolaik tur bijusi pļava, tagad apkārtnē būvē arvien jaunas dzīvojamās mājas. Iedzīvotāju skaits pieaug ar katru gadu, tomēr vienīgais piebraucamais ceļš tā arī nav pieredzējis būtiskas izmaiņas, tikai bedru kļūst vairāk.

Ceļa posms ir aptuveni kilometru un piecsimt metru garš. Šobrīd tas ir apmierinošā stāvoklī, bet, kad sākas lietus un dubļi, tad šeit esot ko redzēt.

“Ja ir lietains laiks un ir galīgi dubļains, kaut ar kājām gribētu iziet, tad mani nošļāc ar dubļiem, citi brauc, nemaz nebremzē,” stāstīja Aina Līga.

“Kad noiet greiders, nedēļu, divas – augstākais - ceļš ir izbraucams. Ja ir lietus, iet smagā tehnika, izcirta grambas – 10 līdz 15 centimetri, no vienas vietas. [..] Visi lauž tehniku, sūdzas,  un nekas netiek darīts!” sašutumu pauda Guntis Jurevics.

Mārupes domē iedzīvotāju sūdzības ir saņemtas, bet tas nav ietekmējis ierēdņu lēmumu – pagaidām šajā ceļa posmā neveikt seguma uzlabošanas darbus.

Mārupes domes pārstāve Ilze Žunda skaidroja, ka “būvprojekts par asfaltēšanas darbiem, ceļa izbūvi jau ir izveidots sen, bet šajā brīdī būvdarbi reāli, fiziski nenotiek”.

“Protams, tas arī ir naudas resurss. Bet sākotnēji pašvaldībai ir vēlme izbūvēt kanalizāciju, attiecīgi ar šo kanalizāciju mums šobrīd ir aizķeršanās, jo ir bijis viens konkurss, kur tika izsludināts iepirkums par kanalizācijas izbūvi, viņš noslēdzās nesekmīgi, jo  saņemti cenu ziņā nesamērīgi augsti piedāvājumi, kā rezultātā konkurss tika pārtraukts; un šobrīd ir izsludināts jauns konkurss, ceram uz pozitīvu rezultātu,” stāstīja Žunda.

Domē pagaidām nespēj konkretizēt laiku, kad ceļš tiks noasfaltēts. Ir skaidrs, ka naudas taupības nolūkos sākumā izbūvēs nepieciešamo kanalizācijas sistēmu un citas komunikācijas, lai, atjaunojot ceļa segumu, tas pēc laika atkal nebūtu jāizposta.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti