Panorāma

Policija nodod prokuratūrai Zolitūdes traģēdijas krimināllietu

Panorāma

"Citadeles" pārdošanas darījumu sola pabeigt nākamnedēļ

Vidējais ātrums 110 km/h, antirekords 210 km/h

Martā fiksē šī gada ātruma pārkāpuma rekordu - 210 km/h

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Martā stacionārie fotoradari fiksējuši šogad lielāko atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu – kāds BMW markas auto radaram garām traucies ar ātrumu 210 kilometri stundā, informēja policija. Šāds ātrums fiksēts uz autoceļa Tīnūži – Koknese (P80) 20,4 kilometrā. Vidēji šoferīši uz jaunās šosejas brauc ar ātrumu 110-115 kilometri stundā.

Šajā ceļa posmā arī iepriekšējā mēnesī tika fiksēts ātruma pārkāpuma rekords, sasniedzot 167 km/h. Šogad vien uz autoceļa Tīnūži – Koknese bijuši 10 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti septiņi cilvēki, bet dzīvību zaudējuši jau pieci, atgādina policija.

Vēl pagājušajās brīvdienās uz šī autoceļa traģiskā avārijā gāja bojā jauna ģimene ar 2,5 mēnešu vecu zīdaini. Šogad vien uz autoceļa Tīnūži – Koknese bijuši 10 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti septiņi cilvēki, bet dzīvību zaudējuši jau pieci, atgādina policija.

Kopš traģiskās avārijas, kad uz šī ceļa gāja bojā ģimene, Ceļu policija sola šo ceļu kontrolēt pastiprināti un šodien to darīja ar vienu no četriem atlikušajiem netrafarētajiem auto. Paši policisti smej, ka pelēko „Subaru” ātrie braucēji jau pazīst kā raibu suni. Uz Latvijas ceļiem tas patrulē septīto gadu.  Policisti piekrīt, ka tikai dažādu marku neiezīmētas patruļmašīnas mazinātu vēlmi braukt ātri.

Policisti to izskaidrot nespēj, bet ātros braucējus ietekmējot gan mēness fāzes, gan diennakts laiks un citas lietas. Vietām atļautais ātrums ir 70 km/h, bet pārsvarā uz šīs šosejas atļauts braukt ar 90 kilometriem stundā. Radars rāda, ka katrs trešais brauc ātrāk.

Pirmais aizturētais audi vadītājs nav īpaši runīgs. „Labrīt, kur tad tā skrējāt?” - Ātrums 125 km/h, divi soda punkti un 55 eiro naudas sods.

Nākamais ātrais braucējs ir Ralfs no Polijas. Viņam 128 kilometri stundā. „Es domāju, ka šī ir ātrgaitas šoseja. Jauns ceļš, tik plats un tukšs! Varbūt es biju nedaudz, nedaudz ātrāks nekā man vajadzēja būt!” taisnojas Ralfs.

Arī Polijā braucējus sodot, ja ātrums pārkāpts par vismaz 10 kilometriem, bet par soda naudu Ralfs neko nemāk teikt, jo esot prātīgs braucējs. Patiesībā Polijā sodi ir līdzīgi Latvijai. Ne pārāk lieli. Ralfs, uzzinot, ka būs jāmaksā 55 eiro, secina, ka tas ir dārgi. Trešais iekrīt citrondzeltens audi. Vadītājam ir iebildumi pret visu – viņš vēlreiz grib noskatīties policijas nofilmēto video ar ātrumu pārsniegšanu, kategoriski iebilst pret mūsu kameru, bet to, kāpēc viņš braucis tik ātri, pateikt nevar, jo valsts valodu nesaprotot vispār.

Sods par pārkāpumu šim puisim ir 30 eiro. Taču labais ceļa segums vilina spiest gāzes pedāli grīdā daudzus. Lielākais ātrums šeit fiksēts 25. martā plkst. 10.30, kad kāds BMW traucies ar 210 kilometriem stundā.

Lielākais rekords, ko izdevies fiksēt šai ekipāžai, ir 177 kilometri stundā. Tas gan bija uz Ainažu šosejas un noķertais ārvalstnieks godīgi pateicis – pie jums var uzraut, Igaunijā gan nē – tur ir pārāk lieli sodi.  Tas ir fakts.

Ja Igaunijā atļauto ātrumu pārsniedz par 20 kilometriem stundā, sods var būt līdz 120 eiro, bet, pārsniedzot par 50 kilometriem, var nākties šķirties pat no 800 eiro. Tieši bargākus sodus par lieliem ātruma pārkāpumiem aicina ieviest arī mūsu iekšlietu ministrs, taču Saeimas deputātu domas par to atšķiras.

Policija aicina autovadītājus padomāt par savu un savu tuvinieku drošību un ievērot atļauto braukšanas ātrumu un citus ceļu satiksmes noteikumus, lai izvairītos no iespējamas nelaimes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti