Rīta intervija

Mediju eksperte Rita Ruduša par propagandas aizliegšanu

Rīta intervija

Intervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani

Māra Zālīte par pirms 30 gadiem notikušo radošo savienību padomes plēnumu

Māra Zālīte: Nedrīkst Latvijas valsti pārstāt mīlēt, ticēt tai un cerēt

Ir būtiski atšķir valsti kā vērtību no pārejošas valsts varas, un nedrīkst Latvijas valsti pārstāt mīlēt, ticēt tai un cerēt, intervijā Latvijas Radio pauž dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.

1988.gada jūnijā notikušajā Latvijas Radošo savienību plēnumā Māra Zālīte teica: “Visā mūsu sabiedrībā atgriežas ticība un cerība, bet mīlestības, man šķiet, mums nekad nav trūcis.”

Un arī tagad, domājot par mūsdienu Latvijas sabiedrību, viņa uzsver šīs vērtības. Dzejniece norāda uz spēju atšķirt Latvijas valsti kā vērtību no pārejošas valsts varas, korumpētiem ierēdņiem, vājiem ministriem un sava labuma tīkotājiem.

“Dažkārt cilvēkiem sajūk, un viņi sāk lamāt Latvijas valsti. To nedrīkst darīt. Latvijas valsts mums ir svēta lieta, tā ir izcīnīta ar milzīgiem upuriem, asinīm,” saka Zālīte.

Un arī valsts neatkarība atjaunota ar lielu drosmi, gudru diplomātiju, lielu garaspēku.

“Tad nedrīkst Latvijas valsti pārstāt mīlēt, nedrīkst pārstāt ticēt tai un cerēt. Valsts ir nemainīgs lielums, un tā ir augstāka nekā kāds pašreizējas ministrs, parlamenta deputāts vai pat prezidents,” pauž dzejniece.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti